Přestaňte se vymlouvat

Je jedno, zda jste zakomplexovaný teenager, který se po večerech přejídá čokoládou, opuštěná žena ve středních letech, milovník chmelového moku nebo matka po dvou, třech dětech. Kila navíc během života nabere většina z nás. Někdo více, jiný méně. Zbavit se jich už ale každý nedokáže. To chce totiž odhodlání, pevnou vůli, sebelásku a touhu stát se lepším a přitažlivějším. Nejen kvůli okolí, ale hlavně kvůli sobě. Reakce okolí jsou pak už jen bonusem.
děvče kulturistka

Je jasné, že musíte změnit dvě věci. Tou první je stravování, tou druhou tělesná aktivita. Čím jste starší, tím toho musíte měnit víc a zásadověji. V mladším věku se kila shazují snadněji, po čtyřicítce už je lepší, vyhledat pomoc osobního trenéra nebo odborníka na výživu, pokud se vám to samotným nedaří.

Největší množství výmluv mívají ženy v domácnosti, lépe řečeno na mateřské dovolené a pak hodně zaměstnaní lidé, kteří odcházejí brzy ráno do práce a vrací se pozdě odpoledne. Pro čerstvé maminky existují hlavně ve větších městech často skupinky, ke kterým se mohou přidat a vyrážet společně do parku na cvičení s kočárky. Nebo prostě každý den chodit s kočárem na svižnou procházku a přidat si k tomu sem tam cestou pár dřepů, výskoků, výstupů na lavičku a dalších cviků.
vodní sport

Stejně tak si najdete doma půl hodinky na cvičení podle DVD nebo si stáhnete něco z internetu. Každé miminko občas spí. A ta větší dítka pak již mohou cvičit s vámi. Mohou fungovat jako zátěž nebo vás pak opravdu budou napodobovat. Není to samozřejmě vždy ideální, musíte se dítěti a jeho potřebám trochu přizpůsobit, ale jde to. Vím, o čem mluvím, dělám to stejně. Doporučuji americkou cvičitelku Jillian Michaels. Její cvičební programy jsou volně dostupné na internetu a zaměřují se opravdu na všechny partie. Nepotřebujete do nich investovat víc, než tu půlhodinku pohybu denně.

Užitečný koníček

·         Vyberte si jednoduchý recept. Zvolte si proto takový pokrm, jehož přípravu máte šanci s trochou snahy zvládnout, a který vám bude chutnat. I v těch nejprestižnějších kulinářských institutech se začíná těmi nejlehčími základy: uvařit brambory, vajíčka na všechny způsoby, těstoviny nebo rýže. A dokud učni toto nezvládnou, nepustí je dál. Takže se klidně pusťte do bramborové kaše, palačinek nebo třeba polévky. První úspěch vás namotivuje k dalšímu učení.

lívance
 
·         Neexperimentujte. Jistě, profesionální šéfkuchaři v jednom kuse zkoušejí něco nového, hledají neotřelé chutě a vůně. Pokud ale začínáte, je lepší držet se předepsaného postupu. Platí to zejména o poměrech jednotlivých surovin. Takže než začnete tvořit, ujistěte se, že máte všechno potřebné, a ideálně i malou rezervu. Díky tomu vám v polovině nedojde třeba olej nebo máslo. Ještě více to platí u pečení. Zatímco vaření malou odchylku snese, u pečeni byste měli vždy a za všech okolností suroviny vařit, protože i malá nepřesnost hrozí průšvihem. Pokud už v jídle musíte experimentovat, zkuste si pohrát s kořením nebo s přílohou.

polévka

·         Hygiena především. Jistě, vaření je kreativní, ale zkuste si okolo sebe udržovat alespoň rámcový pořádek. Budete to pak mít daleko jednodušší a předejdete potížím. A samozřejmě, veškeré potraviny byste měli před použitím očistit. Ovoce a zeleninu omyjte, popřípadě oškrábejte, maso osušte, rýži propláchněte. Měli byste také mít oddělená krájecí prkénka na syrové maso a na ostatní pochutiny.

salát

·         Jídlo si užijte. Pokud už si něco uvaříte, i když je to „jen“ vajíčková pomazánka, tak si jídlo neváhejte náležitě užít. Jídlo si naservírujte na čistý talíř, hezky si k němu prostřete, v klidu se posaďte, zavolejte rodinu nebo přátele. Vypněte televizi, počítač a telefon. Zkuste se soustředit jen na chuť. Právě tak poznáte rozdíl mezi dovážkou a vlastnoruční výrobou, a už nikdy nebudete chtít jinak.

Dylan Moran


Dylan Moran patří mezi nejúspěšnější komiky současnosti. Velmi často vystupuje jako stand up komik. Ve svých vystoupeních řeší úplně vše. Ženy, politiku, nevyhýbá se kontroverzním tématům a pro urážky nejde daleko. Jeho vystoupení vyšly také na DVD a jsou velmi oblíbené. Pro někoho to může být nesnesitelný kecálista, ale každopádně na CSFD je to oceněno na neuvěřitelných 86%. Dylan Moran je také herec a spisovatel. Pochází z Irska a v šestnácti letech opustil střední školu. To mu však nebránilo v tom, aby se úspěšně etabloval na poli zábavního průmyslu.

divadelní umění


Pokud si snad jeho jméno přesto nedokážete vybavit, možná Vám napoví Black Books, tedy Blackovo knihkupectví.Jedná se o anglický seriál o flegmatickém opilém knihkupci Bernardovi, jeho jediném podřízeném Manym a o jeho kamarádce Fran, která taktéž pije jako duha. Tento seriál měl tři série po šesti dílech a patří mezi nejoblíbenější seriály všech dob.

 
prázdné židle


Typický anglický humor


Jedná se o anglický humor, který mají Češi velmi rádi. Je cynický, sarkastický a hulvátský.Hlavní hrdina Bernard je majitelem antikvariátu a vůbec nemá rád lidi. Nejraději by jenom pil alkohol a kouřil. O obchod, Bernardovu zanedbanou domácnost a potažmo i samotného Bernarda se stará Many a místo vděku se dočkává od Bernarda jen samých urážek a ponižování. Fran, Bernardova nejlepší kamarádka, je v obchodě skoro pořád a s Bernardem popíjí víno. Ta se k Manymu chová alespoň mile, ale to je asi jediné její plus.

Hlavní hrdina Bernard je osoba skrz naskrz záporná, ale přesto s ním z nějakého důvodu sympatizujeme. Snad proto, že to není žádný pozér a jeho hulvátství je záměrně nadsazeno.

přednášková místnost


Situační komedie takzvané sitcomy mají různou kvalitu. Některé jsou opravdu neskutečně špatné, ale anglické sitcomy nepochybně představují tu světlou výjimku. Kromě Black books to byli například tyto: Červený trpaslík, Ajťáci nebo Haló, haló.

Zábava pro odvážné a důvtipné

Únikové hry, neboli také exit games či escape games, se staly téměř přes noc obrovským fenoménem. Jejich vznik inspirovaly počítačové hry a rozšířily se v podstatě rychlostí blesku do celého světa. V současné době zřejmě zažívají vrchol své největší slávy. Už jste o nich slyšeli? Nebo na vlastní kůži vyzkoušeli? Pokud ne, pak právě pro vás jsou určeny následující řádky.
čas na únik
Principemúnikových her je vtáhnout účastníky do děje a prověřit jejich bystrost, inteligenci, schopnost dedukce, důvtipnosti, logického uvažování a skupinové kooperace. To vše za napínavých, strhujících a mnohdy i děsivých podmínek.
Hry jsou různorodě zaměřeny a odehrávají se v nejrůznějších prostorách a podmínkách. Cílem všech je však jedno – dostat se v určitém časovém limitu ven a to zejména za pomoci svých mozků. Hry jsou nastaveny tak, že mají většinou strhující a napínavý příběh, který musíte vy, například jako detektivové, vyřešit. Děj a rébusy samotné jsou propracovány do nejmenších detailů. Vše se navíc odehrává za neúprosného ubíhání nastaveného času, který může být jak motivací, tak nesmírně stresujícím a komplikujícím faktorem.
lidé a plánování
Dějse odehrává v určitém prostoru, většinou místnosti nebo místnostech, kde jsou různě skryty indicie nebo úkoly k řešení hádanky. Prostory jsou rozmanitě tematicky zařízeny, dýchá z nich napětí a tajemno.
Hráči jsou po celou dobu sledováni a v případě potřeby je jim poskytnuta nápověda, buď za odečtení určitých minut, nebo i bez této sankce.
Přirozeně chtějí hráči případ vyřešit, avšak stává se, že k tomu nedojde, v této situaci jsou samozřejmě propuštěni, a řešení je jim dodatečně sděleno, není však nad radost, když se podaří přijít věci na kloub vlastními silami.
označení východu
Hry si okamžitě získaly svou oblibu zejména u mladších generací, nejsou však věkově omezeny a kdo má zájem, může se jich zúčastnit.
Jelikož se v současné době skutečně jedná o veliký boom v této oblasti, vznikají také webové stránky, které hry evidují, nabízejí jejich hodnocení a vy si na základě informací a recenzí můžete hry vybírat. Jsou k nalezení v mnoha městech České republiky a cena za absolvování této nervy drásající zábavy se pohybuje v průměru kolem 1.000 Kč, dle počtu hráčů a délky samotné hry.

Nejlepší zábavní parky na dosah ruky

                Dětem začaly prázdniny a tak je na čase začít plánovat výlety, ze kterých budou nadšené nejenom vaše ratolesti ale i vy sami. Parky jsou většinou tématicky zařízené do nejmenší maličkosti a my Vám přinášíme ty nejlepší jak v České republice tak u našich blízkých sousedů.
horská dráha

Dinopark

                V České republice jsou asi nejpopulárnější Dinoparky, kterých zde nalezneme hned 5 (Praha, Liberec, Ostrava, Vyškov a Plzeň).
                Děti se zabaví a zároveň se naučí, jak planeta Země vypadala na jejich počátcích s čímž pomůžou věrohodné modely dinosaurů, prahistorických rostlin a archeologické nálezy. Ještě více se do tohoto světa ponoříte navštěvou 4D kina a DinoAquaria  nebo projížďkou dinoexpresem.

Merlin’s KinderWelt

                Tento zábavní park chlubící se bezmála 200 atrakcemi se nachází ve Znojmě při hranicích s Rakouskem. Nejoblíbenějšími atrakcemi jsou například dětský minigolf, vláček, trampolíny, kolotoče, ruské kolo, autodráhy a skluzavky a mnoho dalších.        

Western Park Boskovice

                Tento park zaručeně nezklame ani děti ani tatínky, kteří se přenesou do oblíbených filmů z divokého západu. Můžete si vyzkoušet neodmyslitelnou jízdu na koni s rýžováním zlata, házení lanem a nebo správnou kovbojskou střelbu

Europa Park

                Pokud Vám nevadí za zábavou zavítat do zahraničí a obětovat alespoň 2 dny, nemůžete vynechat zábavní park nacházející se v Německu. Jedná se o nejkrásnější a největší park v této zemi. Je rozdělen do 15 tématických okruhů (13 tvoří země, 14. je Arthurova země a 15. dětský svět).
dětský kolotoč

Energylandia

                Tentokrát si zajedeme do největšího parku v Polsku. Je vhodný pro všechny věkové skupiny. Chlubí se 60 moderními atrakcemi a zařízeními přes rodinné, ty určené pro nejmenší a pro odvážlivce extrémní, takže se rozhodně nudit nebudete.

Pratru

                Cestu po zábavních parcích ukončíme ve vídeňském Pratru. Z 250 adrenalinových atrakcí můžeme vyzvednout horskou dráhu Boomer, na kterou by se měli vydat pouze vlastníci silných žaludků. Ns milovníky hororů zde čeká dráha virtuální reality The clown, strašidelná dráha Hotel Psycho nebo Svět zoombie.
 

Vyzkoušejte aplikaci Spotify!


Pro milovníky hudby je určena aplikace Spotify. Najdete v ní milióny všelijakých skladeb od různých interpretů. Tuto aplikaci je možné používat zdarma. Stačí se jen zaregistrovat. Díky tomu, že ji lze stáhnout na jakékoli zařízení, tedy i do mobilu, vaše oblíbená hudba vás bude provázet, kdekoli chcete. Třeba při ranním běhání nebo při cestě do práce.
ikona spotify


Skladbu si vyberete podle svého vkusu nebo se nechte překvapit, co pro vás Spotify připraví. Pokud si aplikaci stahovat nechcete, ale využívat ano, navštivte webové stránky a poslouchejte svou oblíbenou hudbu zde.


Hudbu si můžete jednoduše jen přehrávat či vytvořit vlastní playlist. Do něj si uložíte své oblíbené skladby a Spotify vám navrhne, co dalšího by se vám mohlo líbit. Playlist vytvoříte otevřením záložky Tvoje knihovna a klikem na tlačítko Vytvořit. Vymyslete svému Playlistu jméno a už jen přidávejte hudbu. Tu si potom můžete pouštět podle svého nebo náhodně. Stačí přidat ikonu Náhodné přehrávání.


Z playlistu je možné si vytvořit i rádio stanici. Podle písní v playlistu se vám budou přehrávat další skladby v podobném duchu.


Jestli se vám nějaká skladba zalíbí, klikněte na srdíčko, a aplikace vám bude nabízet písně podobného typu. Skladbu si v aplikaci vyhledáte podle interpreta, alba, i názvu.


Používání aplikace vyžaduje, abyste byli připojení k internetové síti. Nemáte-li právě k dispozici Wi-Fi, v nastavení si zapněte režim Data Saver. Vaše mobilní data tak budou ubývat pomaleji.
spotify v mobilu


Jak už je zmíněno výše, aplikace Spotify je zdarma. Lze si ale zakoupit prémiové předplatné, díky kterému se vám hudba přehrává ve vyšší kvalitě.


Máte-li Spotify propojen s Facebook účtem a nechcete, aby vaší přátelé věděli, jakou píseň si přehráváte, zapněte si v nastavení Soukromou relaci.


Spotify není jen o hudbě. Tato aplikace nabízí i podcasty. Kromě zahraničních je k dispozici stále víc českých.


Buďte zdravě sebevědomá

Přihlásíte se na konkurz a nebyly jste vybrány do dalšího kola výběrového řízení. Okamžitě nastupuje váš vnitřní hlas, sebekritika. Kde je chyba? Samozřejmě ve mně. Jsem příliš stará, jsem neschopná, neumím to, co ostatní. Začínáte se podceňovat ihned poté, co se vám něco nepodařilo? Pak vězte, že přílišná sebekritika je vaším největším nepřítelem. Brání vám totiž realizovat své plány.
žena podnikatelka
Tím, jak se nám nedaří, narůstá nespokojenost nás samých se sebou. Kolik z nás je nespokojených se svou postavou, pletí, vlasy nebo dovednostmi? Kolik žen si nevěří, že mohou něco dokázat? Jsme orientované na výkon, a tak nepovažujeme za úspěch už jenom pokus vykročit z vlastního stínu. Není tedy divu, že . A vysoká sebekritika snižuje naše sebevědomí.
Nízká sebedůvěra je jako kámen na krku. Mnohdy je v nás zakořeněna od dětství, kdy ji zasela kritika těch nejbližších: rodičů, sourozenců, přátel. Jak se zbavit tohoto břemene, jak dovolit svému sebevědomí růst? Především zapomeňte na mínění druhých a více si věřte. Nezapomínejte, že vás nikdo nebude oceňovat, pokud si nebudete vážit sama sebe.
Pozorujte slavné a úspěšné ženy. Často nemají souměrnou postavu nebo bohatou hřívu a mnohdy ani nevynikají mimořádnými schopnostmi. Přesto stojí za povšimnutí. V pozadí jejich popularity nebo úspěšné kariéry je totiž právě vysoké sebevědomí.
ženské energie
Kroky ke správné sebereflexi
· Uvědomte si svou cenu. Buďte hrdé na to, jaké jste. I vy máte nějakou přednost, tak se ji snažte dostat do popředí.
· Porazte svou vztahovačnost, která vzniká tím, že o sobě pochybujete. Snažte se brát věci s nadhledem.
· Každá kritika vaší osoby nemusí být oprávněná. Škodolibé posměšky jsou projevem závisti a žárlivosti.
· Važte si sama sebe. Chvalte se za své úspěchy nahlas, často to za vás nikdo jiný neudělá.
· Vystupujte sebevědomě, přidá vám to na kráse.

Adrenalinové letní sporty, které můžete vyzkoušet i vy

Léto je ideální čas na to, vyzkoušet něco nového. Počasí přímo vybízí k opuštění každodenního stereotypu a ke zkoušení nových věcí. Skvělým prostředkem ke zpestření všedních dní, nebo rodinné dovolené mohou být právě letní sporty.
skok ze skály.jpg


Paddleboarding


Paddleboarding je u nás poměrně mladým sportem. Ve světě však není žádnou novinkou. Pro tento sport je specifické gumové nafukovací prkno, podobné surfu a dlouhé pádlo, které se využívá k pohybu vpřed. Na klidné vodě je paddleboarding vhodný i pro začátečníky a udržet rovnováhu není ničím složitým. Po zvládnutí techniky pádlování ve stoje můžete podnikat výlety po přehradách, prozkoumat naše hlavní město z hladiny Vltavy, nebo podniknout výlet k moři, kde ve vlnách dostává paddleboarding úplně jiný rozměr a udržet se na prkně už není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tento sport je vhodný téměř pro všechny a je ideální k formování postavy. Díky nápaditosti tohoto sportu a pohybu na čerstvém vzduchu si paddleboarding získává stále větší oblibu.


Canyoning


Tento sport je vhodný pro všechny adrenalinové nadšence. Pro všechny, co se nebojí namočit se a zažít skutečné dobrodružství. Pokud se rozhodnete pro tento sport, budete nejdříve vybavení neoprenem, ochrannou přilbou a plovací vestou. Toto vybavení je nezbytné, protože budete zdolávat koryta řek, vodopády i horské tůně. To vše slaňováním, plaváním, sjížděním přírodních vodních tobogánů, nebo skákáním do hluboké vody. Tento sport je fyzicky náročným, ale velice zajímavým. Jsou pořádány také pobyty v zahraničí cílené právě na canyoning. Poznáte zajímavá místa z jiné perspektivy a prožijete plno adrenalinových zážitků.


pohled shora.jpg


Bouldering


 

Pokud vás nelákají sporty spojené s vodou, a zároveň nemáte strach z výšek, jeboulderingsport vhodný pro vás. Tento sport spočívá v lezení po skalách bez jištění lanem. Není zde důvod k obavám. Jedná se o nízké skalnaté úseky, pouze několik metrů nad zemí. Tento sport je oblíbený hlavně začátečníky, kteří se chtějí věnovat lezení po skalách. Díky malé výšce zde vzniká ideální prostor pro trénování základních dovedností, potřebných k lezení ve výškách. K jištění se v tomto případě nepoužívá lano, ale je používána buď měkká podložka, která je položena na zemi a v případě pádu nehrozí žádné větší zranění, nebo k jištění napomáhá druhá osoba, která v případě pádu vlastníma rukama omezí nebezpečný pád.

 

Zaujal vás nějaký z těchto sportů? Udělejte si výlet s přáteli nebo s rodinou a vyzkoušejte nové věci. Léto je k tomu jako stvořené.

Autobusy do Chorvatska

Naše autobusy jsou plně komfortní. Náš komfort začíná hned od toho nejdůležitějšího a to jsou ergonomicky tvarované sedačky, s dostatečným prostorem. Dále jsou zde k dispozici zásuvky, takže si můžete nabít svá elektronická zařízení, po dobu cesty můžete koukat na filmy a dále můžete vyžívat také službu wi-fi, která vám umožní být připojení online k internetu a můžete si řešit své pracovní záležitosti, psát emaily, být na sociálních sítích a podobně, takže to je velice důležité.
luxusní jachty.jpg
Budete stoprocentně nadšení, jak to celé skvěle funguje, tak na nic nečekejte a budete nadšení. Naše autobusy do Chorvatska vás překvapí příjemným způsobem. Zapomeňte na ty staré stroje, kde nefungovala klimatizace, nebylo nic a nefungovalo ani WC. Tohle je minulost. Nechte moderní technologie, aby vám zpříjemnili cestování a využijte toho, že je tady ta možnost. Je to mnohem výhodnější jak cenově, tak i pro vaše nervy, jet autobusem, protože kdybyste si vybrali svoje osobní vozidla, tak se budete stresovat tím, že nezvládnete tolik hodin v kuse řídit, dále se může cokoliv pokazit, může
chorvatsko split.jpg
Snadné objednání
Všechno si objednáte online a můžete platit kartou. Máme zde několik nástupních a výstupních míst, tak se podívejte, kam vás můžeme vysadit. Určitě nebudete zklamaní a všechno dobře dopadne a bude to opravdu skvělé. Čím dříve se rozhodněte, tím to budete mít dříve zařízené a nebudete se tím muset nijak stresovat.

Všechno dopadne dobře a bude to pro vás jistě skvělé, tak na nic nečekejte a udělejte ten první krok. Pokud se bojíte, že budete muset řešit pojištění, tak to vám také nabídneme my. My v tomhle umíme chodit a máme všechno už nacvičené, tak vám můžeme snadno dobře poradit, na základě našich zkušeností. Uděláme pro vaši spokojenost opravdu hodně, tak se o tom přesvědčte sami. Budete nadšení ve všech směrech, uvidíte.

Dopřejte si příjemné chvíle

Každý člověk by si měl uvědomit, že život není jenom o práci a povinnostech, ale že je dobré se jednou za čas zastavit, zapomenout na svoje starosti a udělat něco pro svoji spokojenost. Přeci jenom odpočinek je velice důležitý, to je jistota.
Pokud tedy hledáte takové odreagování, díky kterému byste si skutečně odpočinuli, načerpali energii a zapomněli na svoje starosti, tak si můžete být jistí tím, že erotické masáže praha pro Vás budou volbou, které nebudete muset v žádném případě litovat.

červené prádlo

Věřte tomu, že si něco takového nadmíru užijete, protože o Vaše tělo se budou starat zkušené ruce masérek, které moc dobře vědí, co dělají. Zajistí tak, abyste zažili takové pocity, které jste ještě nikdy nezažili. Budete se moct utápět v rozkoši a pouze si užívat, zapomenete na to, že existuje nějaký okolní svět a všechny jeho starosti.

I Vy si můžete užívat

Můžete si být jistí tím, že se Vám takový zážitek bude nadmíru líbit, a že si jej užijete na maximum. Jedná se přeci jenom o něco, co tu pro Vás kdykoliv bude.
Masáže jsou vhodné pro každého dospělého člověka, takže si na své přijdou jak muži, tak také ženy. Pokud byste chtěli dorazit v páru, rozhodně to není problém, existují i masáže, které jsou určeny právě pro páry. Je tedy jenom na Vás, co si vyberete a co pro Vás bude ideální.

štíhlá slečna

Velkou výhodou je také to, že si vždy můžete vybrat masérku, která se bude věnovat Vašemu tělu, takže bude jenom na Vás, koho si vyberete. Budete si tak moct dopřát pokaždé jiný zážitek, protože každá dívka má svůj specifický styl, na to se můžete spolehnout. Využijte tedy toho, co tu pro Vás je, a můžete si být jistí tím, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat. Jedná se o něco, na co se můžete kdykoliv spolehnout, tak proč toho nevyužít? Uvidíte, že tu pro Vás bude taková možnost, se kterou budete spokojeni.