Přestaňte se vymlouvat

Je jedno, zda jste zakomplexovaný teenager, který se po večerech přejídá čokoládou, opuštěná žena ve středních letech, milovník chmelového moku nebo matka po dvou, třech dětech. Kila navíc během života nabere většina z nás. Někdo více, jiný méně. Zbavit se jich už ale každý nedokáže. To chce totiž odhodlání, pevnou vůli, sebelásku a touhu stát se lepším a přitažlivějším. Nejen kvůli okolí, ale hlavně kvůli sobě. Reakce okolí jsou pak už jen bonusem.
děvče kulturistka

Je jasné, že musíte změnit dvě věci. Tou první je stravování, tou druhou tělesná aktivita. Čím jste starší, tím toho musíte měnit víc a zásadověji. V mladším věku se kila shazují snadněji, po čtyřicítce už je lepší, vyhledat pomoc osobního trenéra nebo odborníka na výživu, pokud se vám to samotným nedaří.

Největší množství výmluv mívají ženy v domácnosti, lépe řečeno na mateřské dovolené a pak hodně zaměstnaní lidé, kteří odcházejí brzy ráno do práce a vrací se pozdě odpoledne. Pro čerstvé maminky existují hlavně ve větších městech často skupinky, ke kterým se mohou přidat a vyrážet společně do parku na cvičení s kočárky. Nebo prostě každý den chodit s kočárem na svižnou procházku a přidat si k tomu sem tam cestou pár dřepů, výskoků, výstupů na lavičku a dalších cviků.
vodní sport

Stejně tak si najdete doma půl hodinky na cvičení podle DVD nebo si stáhnete něco z internetu. Každé miminko občas spí. A ta větší dítka pak již mohou cvičit s vámi. Mohou fungovat jako zátěž nebo vás pak opravdu budou napodobovat. Není to samozřejmě vždy ideální, musíte se dítěti a jeho potřebám trochu přizpůsobit, ale jde to. Vím, o čem mluvím, dělám to stejně. Doporučuji americkou cvičitelku Jillian Michaels. Její cvičební programy jsou volně dostupné na internetu a zaměřují se opravdu na všechny partie. Nepotřebujete do nich investovat víc, než tu půlhodinku pohybu denně.