Dylan Moran


Dylan Moran patří mezi nejúspěšnější komiky současnosti. Velmi často vystupuje jako stand up komik. Ve svých vystoupeních řeší úplně vše. Ženy, politiku, nevyhýbá se kontroverzním tématům a pro urážky nejde daleko. Jeho vystoupení vyšly také na DVD a jsou velmi oblíbené. Pro někoho to může být nesnesitelný kecálista, ale každopádně na CSFD je to oceněno na neuvěřitelných 86%. Dylan Moran je také herec a spisovatel. Pochází z Irska a v šestnácti letech opustil střední školu. To mu však nebránilo v tom, aby se úspěšně etabloval na poli zábavního průmyslu.

divadelní umění


Pokud si snad jeho jméno přesto nedokážete vybavit, možná Vám napoví Black Books, tedy Blackovo knihkupectví.Jedná se o anglický seriál o flegmatickém opilém knihkupci Bernardovi, jeho jediném podřízeném Manym a o jeho kamarádce Fran, která taktéž pije jako duha. Tento seriál měl tři série po šesti dílech a patří mezi nejoblíbenější seriály všech dob.

 
prázdné židle


Typický anglický humor


Jedná se o anglický humor, který mají Češi velmi rádi. Je cynický, sarkastický a hulvátský.Hlavní hrdina Bernard je majitelem antikvariátu a vůbec nemá rád lidi. Nejraději by jenom pil alkohol a kouřil. O obchod, Bernardovu zanedbanou domácnost a potažmo i samotného Bernarda se stará Many a místo vděku se dočkává od Bernarda jen samých urážek a ponižování. Fran, Bernardova nejlepší kamarádka, je v obchodě skoro pořád a s Bernardem popíjí víno. Ta se k Manymu chová alespoň mile, ale to je asi jediné její plus.

Hlavní hrdina Bernard je osoba skrz naskrz záporná, ale přesto s ním z nějakého důvodu sympatizujeme. Snad proto, že to není žádný pozér a jeho hulvátství je záměrně nadsazeno.

přednášková místnost


Situační komedie takzvané sitcomy mají různou kvalitu. Některé jsou opravdu neskutečně špatné, ale anglické sitcomy nepochybně představují tu světlou výjimku. Kromě Black books to byli například tyto: Červený trpaslík, Ajťáci nebo Haló, haló.