Festival Litoměřický kořen 2017


Festivalse uskuteční na známém místě v areálu letního kina, v lesoparku Střeleckého ostrova na břehu Labe v Litoměřicích a to 30. 6. – 1. 7. 2017. Festival zahájí svým vystoupením v pátek v 17:40 Václav Koubek. Organizátoři z Agentury Modrý z nebe se tímto ročníkem rozhodli ukončit téměř čtvrtstoletí starou tradici a pojmout ho jako rozlučkový. Nicméně věřím, že i tento ročník, se jako většina předcházejících, ponese ve veselém a přátelském duchu a bude se na něj dlouho vzpomínat.
Kdo přijede zahrát a pobavit nás?
koncert a konfety
Z domácích účinkujících to bude:
ü  Iva Bittová s Vladimírem Václavkem a synem Tonym Fajtem
ü  Dagmar Voňková
ü  Mucha,
ü  Houpací koně
ü  Ty syčáci
ü  divadlo Sklep
ü   divadlo 100 opic.
Multikulturní scéna nabídne také zajímavá vystoupení, např. z Berlína dorazí kapela Sedaa, ve které se mísí tradice a hudba Mongolska a Íránu. Nebo brazilsko-americko-německé trio Chris Hazeltucky, slovenští Tornádo Lue a další.
hraní na kytaru

Vstupné

Lístky v předprodeji do konce června stojí 550,-Kč a na místě 600,-. Jednodenní vstup je pak za 380,-Kč. Psi mohou do areálu jen s náhubkem a na vodítku, děti do 15 let mají vstup s doprovodem zdarma a v areálu Střeleckého ostrova mohou, jako každý rok, účastníci festivalu kempovat zdarma. Do Litoměřic je velmi snadné se dostat autobusy či vlaky, pro romantičtější duše po vodě – z Lovosic či Ústí nad Labem lodí. Přijedete-li autem, parkování také jistě najdete. 
·         Kromě hudebního a divadelního programu bude na místě možné shlédnout dokument o festivalu, který v roce 2015 natočil Saša Gedeon a Miloš Dvořáček, zakoupit rukodělné dárky, sýry, knihy a desky z Rekomanda, atd.
kreslený hudebník
Přijeďte se na letošní Kořen podívat, je už asi vážně poslední a byla by škoda jej nikdy nezažít. Svou přátelskou a uvolněnou atmosférou, přístupností pro každého, krásným místem a dobrou hudbou učaroval mnohým, a pokud mám mluvit za sebe, bude mi v dalších letech scházet.