Muzeum filmu a televize v Berlíně (Museum für Film und Fernsehen)

Muzeum je fascinující nejen pro filmové fanoušky. Projdete si zde barvitou německou filmovou historii již od trhaných obrázků němého filmu a nejstarších zvukových filmů 30. let. Velmi populární část muzea je kolekce Marlene Dietrich, která představuje kostýmy a osobní předměty světově proslulé a legendární herečky z Berlína.
moře na pásu
Od „Metropolis“ a „Modrého anděla“ k současným filmům
Rok 1963 je zakládajícím rokem Deutsche Kinemathek – filmového archivu režiséra Gerharda Lamprechta. Spolu s filmovou sbírkou Alberta Fidelia tvoří základ rozsáhlé sbírky muzea. V roce 2000 se kino přestěhuje do Filmhaus na náměstí Potsdamer a o šest let později je přidáno i televizní muzeum. Výstava se zaměřuje na německý film, herce a filmaře jako jsou Hanz Rühmann a Marlene Dietrich. Během 30. let slaví Dietrich mnoho úspěchů v Berlíně a později i v Hollywoodu. 
projektor a promítačka
 
Můžete obdivovat nejkrásnější předměty z jejího soukromí stejně jako mnoho jejích slavných kostýmů např. mužský oblek, který nosí ve filmu Maroko“. Objevujte její vzpomínky včetně jejích dopisů a panenek, které doprovází Dietrich na všech jejích cestách, a nabízejí pohled do jejího soukromého života. 
V muzeu si můžete prohlédnout ukázky z raných filmů jako například filmu „Metropolis“ od Fritze Langa z roku 1927, který je prvním hraným filmem svého druhu. Během procházení jednotlivých místností můžete obdivovat obrovské portréty z filmové a televizní historie a poznávat kostýmy a rekvizity ze starých filmů. 
V televizním muzeu si užijte sledování zlomových okamžiků z německé historie. Finálové utkání Světového poháru ve fotbale v roce 1954, které je legendární vítězstvím pro západoněmecký tým nebo zpravodajské záběry z pádu berlínské zdi.
Pohodlným posezením v multimediálních místnostech obnovíte vzpomínky na momenty, které změnily svět.
 
To nejlepší z muzea:
·         Rozsáhlá soukromá sbírka filmové hvězdy Marlene Dietrich
·         Návrhy pro slavný film Fritze Langa z roku 1927 „Metropolis“
·         Multimediální časový tunel, který umožňuje návštěvníkovi cestovat po historii východní a západní německé televize
·         Velkolepá zrcadlová místnost, kde lze sledovat televizní pořady na osmi metrech vysokých zrcadlových stěnách
 
Berlin WelcomeCard Vám poskytuje slevu na vstupné a ve čtvrtek můžete navštívit muzeum zdarma mezi 16:00 a 20:00. Pro skupiny dětí jsou k dispozici prohlídky s průvodcem a zábavné workshopy o technikách animovaného filmu. 
Muzeum se nachází v docházkové vzdálenosti od stanice Potsdamer Platz.
 

Enrique Iglesias vystoupí v Praze dvakrát!

Enrique Iglesias vystupoval v Praze naposledy v roce 2016 a tehdy svým nadšeným fanouškům slíbil, že se do Prahy v brzké době vrátí. Svůj slib vyplnil. 8. květen byl prvním termínem, ve kterém se měl uskutečnit jeho narozeninový koncert. O2 aréna tak pravděpodobně uvidí největší narozeninovou show ve své historii. Zájem o lístky ze strany fanoušků tohoto Španěla byl tak veliký, že se pořadatel po vyprodání tohoto koncertu po dohodě se zpěvákem rozhodl přidat ještě jeden koncert, a to na 7. května. Majitelé prvního tisíce vstupenek navíc soutěží o setkání se španělskou hvězdou. Dva vylosovaní šťastlivci tak budou moci oslavenci popřát osobně! 8. května totiž čerstvý otec dvojčat Enrique Iglesias oslaví své čtyřicáté třetí narozeniny!
hudebník kytarista
Těšte se na největší zpěvákovy hity!
Zpěvák bývá označován za krále latinského popu! Enrique Iglesias je držitelem několika cen Grammy za nejlepší latinská popová alba. Tu poslední získal v roce 2015. Otcem zpěváka je ve Španělsku neméně známý zpěvák Julio Iglesias. Za ním se Enrique přestěhoval do Miami, když mu bylo osm let. Svou pěveckou kariéru však rozjížděl pod pseudonymem, protože se přirozeně bál srovnávání se svým otcem či případným nařčením z protekce. Jeho první španělsky zpívané album však mělo veliký úspěch a kariéra mladého zpěváka se začala rychle rozjíždět. Enrique Iglesias zpívá své písně hned ve čtyřech jazycích. Mezi jeho největší hity patří písně Hero, Escape, Do You Know či Bailamos.
silueta zpěváka
Jeho dlouholetou partnerkou je bývalá ruská tenistka Anna Kurnikovová. Potkali se při natáčení klipu k písni Escape. Na konci roku 2017 se jim narodila dvojčata, syn Nicholas a dcera Lucy. Enrique Iglesias tak zažívá teď opravdu šťastné období a jeho fanoušci mohou jen doufat, že se to projeví na atmosféře jeho narozeninového koncertu! Pokud chcete vidět zpěváka v akci, vyrazte na jeden z jeho koncertů v Praze!

Festival Litoměřický kořen 2017


Festivalse uskuteční na známém místě v areálu letního kina, v lesoparku Střeleckého ostrova na břehu Labe v Litoměřicích a to 30. 6. – 1. 7. 2017. Festival zahájí svým vystoupením v pátek v 17:40 Václav Koubek. Organizátoři z Agentury Modrý z nebe se tímto ročníkem rozhodli ukončit téměř čtvrtstoletí starou tradici a pojmout ho jako rozlučkový. Nicméně věřím, že i tento ročník, se jako většina předcházejících, ponese ve veselém a přátelském duchu a bude se na něj dlouho vzpomínat.
Kdo přijede zahrát a pobavit nás?
koncert a konfety
Z domácích účinkujících to bude:
ü  Iva Bittová s Vladimírem Václavkem a synem Tonym Fajtem
ü  Dagmar Voňková
ü  Mucha,
ü  Houpací koně
ü  Ty syčáci
ü  divadlo Sklep
ü   divadlo 100 opic.
Multikulturní scéna nabídne také zajímavá vystoupení, např. z Berlína dorazí kapela Sedaa, ve které se mísí tradice a hudba Mongolska a Íránu. Nebo brazilsko-americko-německé trio Chris Hazeltucky, slovenští Tornádo Lue a další.
hraní na kytaru

Vstupné

Lístky v předprodeji do konce června stojí 550,-Kč a na místě 600,-. Jednodenní vstup je pak za 380,-Kč. Psi mohou do areálu jen s náhubkem a na vodítku, děti do 15 let mají vstup s doprovodem zdarma a v areálu Střeleckého ostrova mohou, jako každý rok, účastníci festivalu kempovat zdarma. Do Litoměřic je velmi snadné se dostat autobusy či vlaky, pro romantičtější duše po vodě – z Lovosic či Ústí nad Labem lodí. Přijedete-li autem, parkování také jistě najdete. 
·         Kromě hudebního a divadelního programu bude na místě možné shlédnout dokument o festivalu, který v roce 2015 natočil Saša Gedeon a Miloš Dvořáček, zakoupit rukodělné dárky, sýry, knihy a desky z Rekomanda, atd.
kreslený hudebník
Přijeďte se na letošní Kořen podívat, je už asi vážně poslední a byla by škoda jej nikdy nezažít. Svou přátelskou a uvolněnou atmosférou, přístupností pro každého, krásným místem a dobrou hudbou učaroval mnohým, a pokud mám mluvit za sebe, bude mi v dalších letech scházet.

Víte, která část těla stárne nejpomaleji?

Věda dělá obrovské pokroky každým rokem. Nikdo nemládne a i to je věda. Ještě aby ne, když je na něm postavené celé odvětví anti-ageing produktů. Všechny orgány ale nestárnou stejně rychle. Některé orgány jsou odolnější než jiné. Jaké to ale jsou? A které jsou téměř nesmrtelné?
staří lidé

Každý jsme jiný

Tohle je odvěká pravda. Všichni nemáme stejně času a každému z nás měří jinak. Někdo stárne rychleji a jiný pomaleji. Nepodepsalo se na vás vzhledově posledních deset let? Potom patříte mezi šťastlivce. Někdo ale takové štěstí nemá. Jsou lidé, na kterých poznáte každý rok. Více či méně vrásek. Pevnější nebo povislejší prsa.

Nejzachovalejší orgány

Vědci se ve svých průzkumech zabývali mnoha parametry. Zajímala je síla paže, schopnost udržení rovnováhy na jedné noze, inteligence i kapacita plic. Tyto údaje poté srovnávali s informacemi v rodných listech výzkumných objektů. A věřte nebo ne, u některých bych věkový rozdíl mezi tělem a datem narození i dvacet tři let!
ruce u růže

Jdeme na výsledky

A kterým orgánům tedy biologické hodiny tikají nejpomaleji? Uveďme si první dvě příčky na seznamu:

  • mozeček,
  • srdce.


Na opačné straně stupnice se umístily kosti a prsa. Ty se totiž opotřebují nejrychleji. V těle máme ale také součásti, které jsou samozřejmě ovlivněny externími vlivy. Například stárnutí jater ovlivňuje obezita. Naopak HIV onemocnění zvyšuje věk mozku i krve. A stejně je to i s Downovým syndromem.

Začínáte sledovat známky toho, že již nejste nejmladší? Samozřejmě se toho nemusíte obávat. Není to nic, za co byste se museli stydět, hledat plastickou chirurgii nebo anti-aging krémy. Jde o naprosto přirozený proces, kterému se nevyhne nikdo. A netýká se to samozřejmě jen kůže, ale také plic, paměti i erekce . Všechny části těla prochází změnami a vy si na ně jednoduše musíte zvyknout. Tak je vnímejte přirozeně a berte je s grácií.

Aktivitu vhodnou pro děti i dospělé umožní trampolína se sítí

Velmi oblíbeným a častým vybavením zahrad v posledních letech jsou trampolíny. Skákání na nich je pak vhodnou aktivitou nejen pro děti, ale i dospělé. Není to tedy pouze módní záležitost, jak by se na první dojem mohlo zdát.

Skákání na trampolíně nabízí pravidelný a přirozený pohyb. Umožní uvolnění i posílení svalů. Vede k soustředění a celkovému zklidnění. I z toho důvodu je dnes hojně využívána jako doplněk při nápravě poruch učení či terapiích využívaných u dětí s hyperaktivitou či různým tělesným postižením.

V nabídce naleznete velmi kvalitní výrobky, o svou bezpečnost se tedy nemusíte obávat. Naleznete zde trampolíny různých velikostí:
· průměr 244 cm
· průměr 305 cm
· průměr 366 cm
· průměr 400 cm

trampolína s ochrannou sítí

Ochranná síť je samozřejmostí už v základním vybavení

Všechny trampolíny jsou standardně dodávány i s bezpečnostní sítí. Nemusíte tedy myslet na její dokoupení. Nejběžnější variantu trampolíny o průměru 305 cm naleznete hned v několika variantách, které se neliší kvalitou, ale počtem noh konstrukce či materiálem použitým na ochrannou síť.

Skákání na trampolíně je pro naše tělo velmi příznivé, ale zároveň je i bezpečné, pokud dodržíte určitá pravidla. Bezpečnost však můžete ještě zvýšit právě využitím ochranné sítě nebo kotvící sadou. Ta zajistí maximální stabilitu konstrukce vaší trampolíny.

Kdo chce ještě něco navíc, může si opatřit kovové schůdky pro pohodlnější vstup na skákací plochu i bezpečnější sestup z ní dolů. To je vhodné především pro děti.
Veškeré dostupné příslušenství i samotné trampolíny si v klidu prohlédněte https://www.beanbag.cz/trampolina-s-ochrannou-siti. Až pak se rozhodněte, která varianta bude nejlepší pro vás i vaši zahradu.

Rozhodně se ale můžete spolehnout, že za příznivou cenu dostanete opravdu kvalitní a bezpečné vybavení, které využijete po několik let.

chlapec vzhůru nohama, trampolín,a skok