Muzeum filmu a televize v Berlíně (Museum für Film und Fernsehen)

Muzeum je fascinující nejen pro filmové fanoušky. Projdete si zde barvitou německou filmovou historii již od trhaných obrázků němého filmu a nejstarších zvukových filmů 30. let. Velmi populární část muzea je kolekce Marlene Dietrich, která představuje kostýmy a osobní předměty světově proslulé a legendární herečky z Berlína.
moře na pásu
Od „Metropolis“ a „Modrého anděla“ k současným filmům
Rok 1963 je zakládajícím rokem Deutsche Kinemathek – filmového archivu režiséra Gerharda Lamprechta. Spolu s filmovou sbírkou Alberta Fidelia tvoří základ rozsáhlé sbírky muzea. V roce 2000 se kino přestěhuje do Filmhaus na náměstí Potsdamer a o šest let později je přidáno i televizní muzeum. Výstava se zaměřuje na německý film, herce a filmaře jako jsou Hanz Rühmann a Marlene Dietrich. Během 30. let slaví Dietrich mnoho úspěchů v Berlíně a později i v Hollywoodu. 
projektor a promítačka
 
Můžete obdivovat nejkrásnější předměty z jejího soukromí stejně jako mnoho jejích slavných kostýmů např. mužský oblek, který nosí ve filmu Maroko“. Objevujte její vzpomínky včetně jejích dopisů a panenek, které doprovází Dietrich na všech jejích cestách, a nabízejí pohled do jejího soukromého života. 
V muzeu si můžete prohlédnout ukázky z raných filmů jako například filmu „Metropolis“ od Fritze Langa z roku 1927, který je prvním hraným filmem svého druhu. Během procházení jednotlivých místností můžete obdivovat obrovské portréty z filmové a televizní historie a poznávat kostýmy a rekvizity ze starých filmů. 
V televizním muzeu si užijte sledování zlomových okamžiků z německé historie. Finálové utkání Světového poháru ve fotbale v roce 1954, které je legendární vítězstvím pro západoněmecký tým nebo zpravodajské záběry z pádu berlínské zdi.
Pohodlným posezením v multimediálních místnostech obnovíte vzpomínky na momenty, které změnily svět.
 
To nejlepší z muzea:
·         Rozsáhlá soukromá sbírka filmové hvězdy Marlene Dietrich
·         Návrhy pro slavný film Fritze Langa z roku 1927 „Metropolis“
·         Multimediální časový tunel, který umožňuje návštěvníkovi cestovat po historii východní a západní německé televize
·         Velkolepá zrcadlová místnost, kde lze sledovat televizní pořady na osmi metrech vysokých zrcadlových stěnách
 
Berlin WelcomeCard Vám poskytuje slevu na vstupné a ve čtvrtek můžete navštívit muzeum zdarma mezi 16:00 a 20:00. Pro skupiny dětí jsou k dispozici prohlídky s průvodcem a zábavné workshopy o technikách animovaného filmu. 
Muzeum se nachází v docházkové vzdálenosti od stanice Potsdamer Platz.