Zkontrolujte si stav svých stěračů

Při nepřízni počasí stačí pouhá sekunda, která vás dělí od autonehody a jiné silniční katastrofy, když nebudete mít dobrý výhled. Při průtrži mračen, kdy se voda mění v souvislý vodopád na vašem skle je zrovna kondice stěračů důležitá.
 stěrače auta
Jejich opotřebení záleží na velké spoustě faktorů, třeba jak často se používají, zda máte auto v garáži, nebo jinak ukryté. Velké horko a přílišný mráz škodí gumám na stěračích. Dalším a neméně výrazným faktorem je samotná kvalita stěračů. Jejich montáž by měla být taková, aby pevně přilnuly bez násilí na čelní sklo automobilu. Rozhodně se nevyplatí ani šetřit na jejich kvalitě. Je potřeba vybrat takové, které jsou odolné vůči teplotním výkyvům.
 zamrzlé auto
Nejdůležitější komponentou stěrače je bezvýhradně guma. Vlivem horka v letních měsících může dojít k jejímu zvlnění a odchlípnutí od svého plastového držáku. V zimním obdobím je potom vystavena mrazu a vlhku. Pokud se voda dostane na odchlípnutá místa, dojde ke zpuchření gumy, nebo jejímu ztvrdnutí. Stěrač je v obou případech nutno vyměnit.
 zapnuté stěrače
Pokud budete vybírat novou gumu, je důležité najít ten správný tvar typ a rozměr. V případě, že si chcete pořídit univerzální stěrač mějte na paměti, že je navrhnut tak, aby zhruba seděl každému typu stěrače. Tady už je jasně vidět ten kompromis. Univerzální stěrač sice na auto nainstalujete, ale zdaleka nebude plnit tak dobrou funkci, jako stěrač přímo určený pro váš typ vozidla.
 
Stěrače lze pořídit jak v setu, tak i jednotlivě po kusech. Při samotné montáži se skutečně řiďtě radami v přibaleném postupu. Přesně se vám řekne, jak stěrač upevnit a do jaké polohy. Nemá smysl vyhodit peníze za kvalitní stěrače a špatně je nainstalovat, to by vám provedly stejnou službu, jako stěrače univerzální ze supermarketu.
 
Je jasné, že stěrač potřebuje pomoc při nepříznivých povětrnostních situacích, jako je přílišná prášivost vozovky. Nebojte se zainvestovat i do ostřikovačů. Vyrábějí se v různých typech. Jeden druh se používá při deštivém počasí, jeho složení vytvoří na skle částečně nesmáčivý povrch, takže dešťové kapky budou stékat rychleji a souvislý vodopád, navíc souvislý vodopád deště na čelním skle bude roztrhán na jednotlivé kapičky.
 
V zimních měsících zase oceníte nákup mrazuvzdorných ostřikovačů, které dokonce rychleji rozpouští námrazu na skle.