S alkoholem v krvi prostě nenastartujete

Automobilová doprava neustále houstne a rychlost jednotlivých aut se neustále zvyšuje. Z toho logicky pramení, že přibývá i dopravních nehod. Tyto dva důvody ale pochopitelně nejsou jediné, které vedou ke každodenním katastrofám na našich silnicích.
nehoda o strom
·         Jedním z problémů, který se stále nedaří vymýtit, je alkohol za volantem.
·        Lidé jsou zkrátka nepoučitelní.
Podle statistik je každá třetí dopravní nehoda v Evropě v souvislosti s alkoholem.  Proto bylo potřeba lidský faktor obejít a spolehnout se jen na samotné auto. Aby prostě rozhodlo, jestli je řidič schopen usednout bezpečně za volant.
zákaz řízení pod vlivem alkoholu

Chytré auto, které chrání svého řidiče

Automobilka Volvo vyvinula a uvedla do provozu výrobek ALCOGUARD. Pod tímto tajemným názvem se skrývá systém pro detekci alkoholu před jízdou. Tento systém je založen na stejném principu, jaký používají běžně policisté při svých kontrolách. Řidič musí jednoduše fouknout do bezdrátového přístroje, který má velikost dálkového ovladače. Bez této procedury prostě auto nenastartujete. Na analyzátoru jsou instalovány tři kontrolky.
alkoholtester u piva
a)      Zelená– rozsvítí se v případě, že vaše hladina alkoholu je v rozmezí 0,0 až 0,1 g/l. Automobil bez problémů nastartuje.
b)      Žlutá– bude svítit při hladině alkoholu 0,1 – 0,2 g/l. Automobil nastartuje, ale systém vás upozorní, že byste řídit neměli.
c)      Červená – více než 0,2 g/l alkoholu v krvi. Máte smůlu. Automobil se rozhodl, že do takového rizika nepůjde a nenastartuje.
Díky pokročilým čidlům není možné systém nikterak obejít.Například tím, že místo vlastních úst použijete vzduchovou pumpu. Jak vlastně systém rozpozná, že řidič před jízdou popíjel? Je to velice jednoduché.
§  Palivové články reagují na molekuly etanolu.
§  Tyto molekuly procházejí přes citlivou membránu, čímž vzniká elektrický proud.
§  Hodnota tohoto proudu je následně změřena.

Máme se bát technické kontroly?

Nemusíte, pokud nechcete podvádět. Tomu právě má zpřísnění STK zabránit. Vždyť získat známku bylo možné, i když auto na stanici vůbec nepřijelo! Někteří motoristé se ani příliš netajili tím, že předali známému z STK doklady od auta a za úplatek jejich auto nějak prošlo. Tomu také napovídá to, co mnohdy vidíme na silnicích jezdit a divíme se, jak takové vraky mohou vůbec být papírově v pořádku.
 technická kontrola
Focení vozidla
Na STK se v podstatě nic zvláštního nezměnilo. Jen zpřísnilo, protože technici jsou pečlivěji kontrolováni a ve své práci tedy mnohem důslednější. Pracovníci jsou vybaveni chytrými telefony a speciálními aplikacemi. Data se z nich nahrávají do centrálního informačního systému ministerstva dopravy. Hned jakmile jsou předány doklady od vozidla a to přijede přijede na linku, je spárován čárový kód technika a kód záznamu o provedené technické kontrole. Nové je především to, že technik fotografuje VIN v motorovém prostoru, pod čelním sklem, výrobní štítek a tachometr.
 
Proč to všechno
Vizuální kontrola podvozku, podrobná kontrola přední nápravy, výfukové potrubí, zkouška brzd, kontrola geometrie a dalších součástek – to všechno je naprostou samozřejmostí. Nikdo z techniků určitě nemá zájem vyhazovat auta zbytečně. Pokud ale lidé vědí, že nemají něco v pořádku a doufají, že to na STK zrovna nezkontrolují, mají smůlu. Dnes už zákon zpřísnil i sankce za podvody a v těm právě fotodokumentace brání. Fotografie auta z několika úhlů s datem a přesným časem návštěvy slouží prostě jako důkaz.
 auto mechanik
Co se už netoleruje
Kvůli dokumentaci se nyní již nepřivírají oči nad různými úpravami a zkrášlováním vozu, a to ani těch povolených, které si však majitel nenechal zapsat do technického průkazu. Kontrolou pak neprojdou hlavně ti, kterým třeba z blatníků nápadně koukají kola nebo má jejich auto snížený podvozek.

Zkontrolujte si stav svých stěračů

Při nepřízni počasí stačí pouhá sekunda, která vás dělí od autonehody a jiné silniční katastrofy, když nebudete mít dobrý výhled. Při průtrži mračen, kdy se voda mění v souvislý vodopád na vašem skle je zrovna kondice stěračů důležitá.
 stěrače auta
Jejich opotřebení záleží na velké spoustě faktorů, třeba jak často se používají, zda máte auto v garáži, nebo jinak ukryté. Velké horko a přílišný mráz škodí gumám na stěračích. Dalším a neméně výrazným faktorem je samotná kvalita stěračů. Jejich montáž by měla být taková, aby pevně přilnuly bez násilí na čelní sklo automobilu. Rozhodně se nevyplatí ani šetřit na jejich kvalitě. Je potřeba vybrat takové, které jsou odolné vůči teplotním výkyvům.
 zamrzlé auto
Nejdůležitější komponentou stěrače je bezvýhradně guma. Vlivem horka v letních měsících může dojít k jejímu zvlnění a odchlípnutí od svého plastového držáku. V zimním obdobím je potom vystavena mrazu a vlhku. Pokud se voda dostane na odchlípnutá místa, dojde ke zpuchření gumy, nebo jejímu ztvrdnutí. Stěrač je v obou případech nutno vyměnit.
 zapnuté stěrače
Pokud budete vybírat novou gumu, je důležité najít ten správný tvar typ a rozměr. V případě, že si chcete pořídit univerzální stěrač mějte na paměti, že je navrhnut tak, aby zhruba seděl každému typu stěrače. Tady už je jasně vidět ten kompromis. Univerzální stěrač sice na auto nainstalujete, ale zdaleka nebude plnit tak dobrou funkci, jako stěrač přímo určený pro váš typ vozidla.
 
Stěrače lze pořídit jak v setu, tak i jednotlivě po kusech. Při samotné montáži se skutečně řiďtě radami v přibaleném postupu. Přesně se vám řekne, jak stěrač upevnit a do jaké polohy. Nemá smysl vyhodit peníze za kvalitní stěrače a špatně je nainstalovat, to by vám provedly stejnou službu, jako stěrače univerzální ze supermarketu.
 
Je jasné, že stěrač potřebuje pomoc při nepříznivých povětrnostních situacích, jako je přílišná prášivost vozovky. Nebojte se zainvestovat i do ostřikovačů. Vyrábějí se v různých typech. Jeden druh se používá při deštivém počasí, jeho složení vytvoří na skle částečně nesmáčivý povrch, takže dešťové kapky budou stékat rychleji a souvislý vodopád, navíc souvislý vodopád deště na čelním skle bude roztrhán na jednotlivé kapičky.
 
V zimních měsících zase oceníte nákup mrazuvzdorných ostřikovačů, které dokonce rychleji rozpouští námrazu na skle.

Srážka se zvěří není příjemná

Řízení automobilu sebou přináší různá rizika. Některá bohužel velmi podceňujeme. Mezi jedno podceňované riziko patří, srážka se zvěří. Jedná se o velmi nebezpečný střet se zvěří, kdy může dojít k zásadnímu poškození vozidla, k závažnému poranění řidiče nebo jeho spolujezdců. Ve většině případů skončí totiž sražené zvíře na předním skle vozidla. Pokud ke srážce dojde, měli bychom dodržet pár zásadních kroků, aby situace pro nás byla co nejméně nepříjemná.
náraz do stromu
Jaká opatření bychom měli učinit?
Místo, kde ke střetu došlo označte výstražným trojúhelníkem a zavolejte policii. Měli byste také kontaktovat myslivce, kteří se postarají o odklizení sraženého zvířete. Nezapomeňte nehodu dostatečně zdokumentovat fotografiemi, které později použijete jako důkazní materiál při uplatnění pojistného.
spící divočák
Z toho vyplývá, že nutností je uzavření havarijního pojištění. Pokud se rozhodnete sami se zvířetem manipulovat, používejte gumové rukavice, mohli byste se ve výjimečných případech od zvířete nakazit případnou chorobou. Nejlepší je samozřejmě těmto situacím předcházet. Částečně se můžeme pokusit srážce předejít. Větší opatrnosti věnujte při jízdě mimo obce a frekventovaná území. Rizikové je zvlášť podzimní období, kdy probíhá lovecká sezóna a zvěř migruje. Rizikové jsou také večerní a brzké ranní hodiny.
srna ve stínu
Pokud projíždíte územím, kde uvidíte informační značky o častém výskytu zvěře, přizpůsobte rychlost vozidla. Možná uvidíte pohybující se zvěř, pak počítejte s tím, že vám múže na silnici vběhnout. Spatříte-li zvíře za tmy, zásadně nerozsvěcujte dálková světla. Zvíře oslníte a bude dezorientováno. Pak už je jen krok k samotnému střetu. Raději zastavte, zatrubte a pokuste se přimět zvíře k útěku. Pokud uvidíte, že srážce se předejít nedá, nesnažte se kličkovat po vozovce. Raději držte přímý směr a na náraz se připravte.

Oleje motorové

Pokud je tohle přesně to, co hledáte, tak jste jistě na té správné adrese, protože naše luxusní a skvělé motorové oleje jsou zde k dostání online, takže nemusíte ani nikam chodit. Pokud chcete opravdu to nejlepší, pro vaše stroje, abyste jim dali to, co potřebují, tak tohle je všechno to nejdůležitější. Měli byste se rozhodnout ještě dnes a udělat to rozhodnutí co nejrychleji a rozhodnout se opravdu rychle.

parní pohon

Připojte se i vy k celé řadě našich opravdu maximálně spokojených zákazníků a staňte se jedním z nich i vy a budete opravdu maximálně šťastní a opravdu budete rádi, že to všechno takhle dopadlo a vybrali jste si u nás. Nemusíte ani nikam chodit a všechno si zvládnete objednat pěkně z pohodlí vašeho domova, tak na to nezapomínejte.

Naše oleje budou jistě to pravé ořechové pro vás všechny, tak se o tom přesvědčte na vlastní oči. Kvalita je vysoká. Naše oleje jsou luxusní v tom, neobsahují i spousty jiných, výživových látek a faktorů, takže jsou opravdu skvělé a jistě to bude pro vás něco skvělého, když se rozhodnete pro to, abyste dali svým stojům přesně to, co potřebují.

Delší životnost

Pokud prodloužíte životnost strojů, tak to bude pro vás jistě něco skvělého, protože nebudete muset utrácet peníze za nové, drahé stroje. Lepší je, když se umíte dobře postarat o své starší věci a ne si pořád dokola kupovat nové a vyhazovat peníze, když by vám ty staré stroje mohly třeba ještě nějakou tu řadu let dobře sloužit, kdybyste se o ně patřičně a dobře starali. U nás si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

závodní motor

Můžete si vybrat podle objemu toho, co byste si chtěli koupit. Podle značky a celé řadě dalších faktorů, tak se nebojte a rychle udělejte to správné. Nebudete jistě ničeho litovat, to vám můžeme garantovat. Všechno dopadne dobře a vy budete nadšení ve všem, co si koupíte od nás a použijete to.

Vyberte si to, co Vám bude vyhovovat

Pokud chcete pomocí svého vozu jednou za čas převézt také nějaký náklad, rozhodně byste se měli zaměřit na několik věcí. Dost často je možné určitý náklad naložit do samotného automobilu, když ale chceme převézt něco většího, může to být problém.

Bílý volkswagen

Problém nastává také ve chvíli, kdy by náš náklad mohl poškodit interiér, což je něco, o co skutečně nikdo nestojí. Jak si tedy s takovou situací můžete poradit?
Věřte tomu, že řešení existuje, navíc není ani tak náročné, jak by si mnozí mohli myslet. Stačí mít k dispozici vozík, s jehož pomocí už převezete jakýkoliv náklad, na to se spolehněte. Využijte tedy této skutečnosti a převážení čehokoliv si takto výrazně usnadněte, nebudete muset ničeho litovat. Můžete si být jistí tím, že se Vám takové řešení osvědčí.

I Vy budete zaručeně spokojeni

Jenže pokud chcete za svůj vůz zapřáhnout vozík, měli byste mít k dispozici takové zařízení, které Vám to umožní. Můžete si být jistí tím, že tažná zařízení jsou velice snadno dostupná a snad každý objeví takové, které by mělo být vhodné pro jeho vůz.

Červený golf

A proto neváhejte a využijte toho, co tu pro Vás je, zaručeně nebudete muset ničeho litovat.
Při pořizování takového zařízení byste si měli dávat pozor na několik věcí. Je vždy dobré mít jistotu, http://fotbal.idnes.cz/druha-fotbalova-liga-25-kolo-ddp-/fot_dsouteze.aspx%3Fc%3DA170428_201454_fot_dsouteze_ald že Vámi vybrané zboží je homologované a Vy s ním můžete bez problémů jezdit na silnicích, dále je nutné zajistit přepis na úřadech. Jakmile bude vše vyřešeno a namontováno, můžete začít jezdit, to je jistota. Uvidíte, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, protože tu pro Vás jsou možnosti, na které se můžete kdykoliv spolehnout, a díky kterým bude převoz jakéhokoliv nákladu o dost jednodušší.