Anglický styl interiéru

Líbí se Vám anglický styl bydlení? Na někoho je možná až příliš sladký, někomu se může zdát až přeplácaný. Ale pro někoho může být naopak naprosto kouzelný. Navíc nemusíte mít pokoje kompletně laděné do tohoto stylu. Můžete pouze využít určité prvky, které použijete k dekorování celého interiéru.
obytná plocha
1) Typické materiály –bydlení laděné do anglického stylu by mělo používat materiály, jako jsou vyřezávané dřevo, kov, kámen. Je to z toho důvodu, že se jedná o venkovský styl, který využívá prvky typické pro toto prostředí.
2) Barvy –nejčastěji se využívají podzimní barvy. Celý pokoj bývá barevně sladěný do určitého odstínu. Tmavší barvy jsou vhodnější pro podlahy a nábytek. Světlejší barvy se využívají na zdi, čalounění a různé dekorace. Pro zdi se používají světlejší tóny barev. Vhodná je například meruňková, smetanová, světle modrá či fialová. Hojně se využívají také tapety. Pro anglický styl jsou rovněž typické vzory. Téměř zde nenajdete jednobarevnou čistou zeď. Mezi vzory se nejčastěji objevují květiny, historické ornamenty či krajinomalby.
viktoriánský styl
3) Nábytek –jedná se o další dominantu pokojů. Nejčastěji se využívá tmavší dřevo. Nábytek bývá často potažený kůží nebo vzorovými látkami. Angličané jsou velice komunikativní a přátelští, proto musí být jejich obývací pokoje vybavené pohodlnými čalouněnými pohovkami a křesly. Další dominantou pokoje bývá krb, který nechybí snad v žádném venkovském sídle. Obvykle je kamenný či cihlový. Vedle krbu najdeme úhledně poskládané dřevo na zatápění. Součástí obývacích pokojů jsou obrovské knihovny naplněné knihami. Pak už stačí jenom rozdělat oheň v krbu, vybrat si oblíbený román anglické literatury, usednout do pohodlného křesla a začíst se. No není to úžasná představa? V ložnicích je dominantním prvkem velká postel se spoustou polštářů a před postelí bývá velice často truhlice.
hala s krbem
Anglický styl se vyznačuje různými textilními dekoracemi. Opět se objevují vzory jako u stěn, ale můžeme najít také pruhy či tečky. Velice oblíbené jsou patchworkové deky a potahy na polštáře. Pozor ale na překombinování látek. Okna jsou zdobené dlouhými závěsy, na stole je dlouhý ubrus, na podlahách jsou koberečky. Mezi další dekorace patří obrazy, fotografie, železné svícny, vázy, kulaté zrcadlo, svíčky a čerstvé květiny.
Anglický styl je velice tradiční, rustikální a romantický. Dolaďte svůj domov v duchu anglického venkova.