Buďte zdravě sebevědomá

Přihlásíte se na konkurz a nebyly jste vybrány do dalšího kola výběrového řízení. Okamžitě nastupuje váš vnitřní hlas, sebekritika. Kde je chyba? Samozřejmě ve mně. Jsem příliš stará, jsem neschopná, neumím to, co ostatní. Začínáte se podceňovat ihned poté, co se vám něco nepodařilo? Pak vězte, že přílišná sebekritika je vaším největším nepřítelem. Brání vám totiž realizovat své plány.
žena podnikatelka
Tím, jak se nám nedaří, narůstá nespokojenost nás samých se sebou. Kolik z nás je nespokojených se svou postavou, pletí, vlasy nebo dovednostmi? Kolik žen si nevěří, že mohou něco dokázat? Jsme orientované na výkon, a tak nepovažujeme za úspěch už jenom pokus vykročit z vlastního stínu. Není tedy divu, že . A vysoká sebekritika snižuje naše sebevědomí.
Nízká sebedůvěra je jako kámen na krku. Mnohdy je v nás zakořeněna od dětství, kdy ji zasela kritika těch nejbližších: rodičů, sourozenců, přátel. Jak se zbavit tohoto břemene, jak dovolit svému sebevědomí růst? Především zapomeňte na mínění druhých a více si věřte. Nezapomínejte, že vás nikdo nebude oceňovat, pokud si nebudete vážit sama sebe.
Pozorujte slavné a úspěšné ženy. Často nemají souměrnou postavu nebo bohatou hřívu a mnohdy ani nevynikají mimořádnými schopnostmi. Přesto stojí za povšimnutí. V pozadí jejich popularity nebo úspěšné kariéry je totiž právě vysoké sebevědomí.
ženské energie
Kroky ke správné sebereflexi
· Uvědomte si svou cenu. Buďte hrdé na to, jaké jste. I vy máte nějakou přednost, tak se ji snažte dostat do popředí.
· Porazte svou vztahovačnost, která vzniká tím, že o sobě pochybujete. Snažte se brát věci s nadhledem.
· Každá kritika vaší osoby nemusí být oprávněná. Škodolibé posměšky jsou projevem závisti a žárlivosti.
· Važte si sama sebe. Chvalte se za své úspěchy nahlas, často to za vás nikdo jiný neudělá.
· Vystupujte sebevědomě, přidá vám to na kráse.