Adrenalinové letní sporty, které můžete vyzkoušet i vy

Léto je ideální čas na to, vyzkoušet něco nového. Počasí přímo vybízí k opuštění každodenního stereotypu a ke zkoušení nových věcí. Skvělým prostředkem ke zpestření všedních dní, nebo rodinné dovolené mohou být právě letní sporty.
skok ze skály.jpg


Paddleboarding


Paddleboarding je u nás poměrně mladým sportem. Ve světě však není žádnou novinkou. Pro tento sport je specifické gumové nafukovací prkno, podobné surfu a dlouhé pádlo, které se využívá k pohybu vpřed. Na klidné vodě je paddleboarding vhodný i pro začátečníky a udržet rovnováhu není ničím složitým. Po zvládnutí techniky pádlování ve stoje můžete podnikat výlety po přehradách, prozkoumat naše hlavní město z hladiny Vltavy, nebo podniknout výlet k moři, kde ve vlnách dostává paddleboarding úplně jiný rozměr a udržet se na prkně už není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tento sport je vhodný téměř pro všechny a je ideální k formování postavy. Díky nápaditosti tohoto sportu a pohybu na čerstvém vzduchu si paddleboarding získává stále větší oblibu.


Canyoning


Tento sport je vhodný pro všechny adrenalinové nadšence. Pro všechny, co se nebojí namočit se a zažít skutečné dobrodružství. Pokud se rozhodnete pro tento sport, budete nejdříve vybavení neoprenem, ochrannou přilbou a plovací vestou. Toto vybavení je nezbytné, protože budete zdolávat koryta řek, vodopády i horské tůně. To vše slaňováním, plaváním, sjížděním přírodních vodních tobogánů, nebo skákáním do hluboké vody. Tento sport je fyzicky náročným, ale velice zajímavým. Jsou pořádány také pobyty v zahraničí cílené právě na canyoning. Poznáte zajímavá místa z jiné perspektivy a prožijete plno adrenalinových zážitků.


pohled shora.jpg


Bouldering


 

Pokud vás nelákají sporty spojené s vodou, a zároveň nemáte strach z výšek, jeboulderingsport vhodný pro vás. Tento sport spočívá v lezení po skalách bez jištění lanem. Není zde důvod k obavám. Jedná se o nízké skalnaté úseky, pouze několik metrů nad zemí. Tento sport je oblíbený hlavně začátečníky, kteří se chtějí věnovat lezení po skalách. Díky malé výšce zde vzniká ideální prostor pro trénování základních dovedností, potřebných k lezení ve výškách. K jištění se v tomto případě nepoužívá lano, ale je používána buď měkká podložka, která je položena na zemi a v případě pádu nehrozí žádné větší zranění, nebo k jištění napomáhá druhá osoba, která v případě pádu vlastníma rukama omezí nebezpečný pád.

 

Zaujal vás nějaký z těchto sportů? Udělejte si výlet s přáteli nebo s rodinou a vyzkoušejte nové věci. Léto je k tomu jako stvořené.