Co udělat, než podepíšete smlouvu k novému bydlení.

Jakmile se smlouva podepíše, je to všechno dané. Samozřejmě, i tak jde hnout s věcmi, ale přece jen hůře. Před podpisem máte vždy tu možnost od dohody ustoupit. Podívejme se nyní na kroky, které by měl učinit každý budoucí nájemce bytu či jiné nemovitosti, aby předešel budoucím rozbrojům a hádkám. Může se totiž také stát, že majitel nebude zrovna lidumil a že si na vás pěkně bude chtít smlsnout. Není to jenom o bydlení, ale je to také především o lidech.
kroužkování dohody.jpg

a)       Zkontrolujte plynové spotřebiče a elektrické připojení

Klidně k tomu přístroji čichněte. Hlavně se ujistěte, že všechno funguje, jak má. Že je byt skutečně „vhodný“ k užívání. Může se totiž stát, že i když jdete přes realitní kancelář, tak bude unikat plyn. Nebo taky některé spotřebiče nepůjdou vůbec. Vždycky chtějte vidět revizi, ať už od majitele či realitky. Vždycky chtějte potvrzení, že tam někdo byl a ty přístroje (pokud tam jsou) podrobil nějaké kontrole. Jinak si taky můžete „zatápět“ na pěknou polízanici.

 

b)      Špína musí jít pryč

Pokud je byt špinavý a zanesený, vždycky si sjednejte nápravu ještě před podepsáním smlouvy. Chce majitel pronájem a slušné nájemníky? Tak ať to teda pěkně vyčistí. Vy v žádném binci bydlet nebudete. Tohle všechno se musí nárokovat ještě před podepsáním smlouvy. Než souhlasíte, že je nemovitost uklizená a připravená k nastěhování. To je také zlomový moment, protože s úklidem už dále nehnete, pokud podepíšete, že byt byl připraven pro nové nájemce.

 nákup nemovitosti.jpg

c)       Starý nábytek pryč

Pokud nechcete vybavený byt, ale přesto tam je spousta starého nábytku, který tam jen tak „civí“, je nutné chtít po majiteli, ať si ho pěkně odstěhuje. A to ještě před tím, než podepíšete smlouvu. Jakmile se upíšete, že byt jste převzali i s tímto nábytkem, tak je zle. Protože už je to vaše starost, zvláště pak, pokud majitel nábytek nechce. Pokud si ho odsune, tak jenom dobře, ale většinou se jedná o staré „hebla“, které opravdu nikdo nechce. A majitel tak aspoň nebude muset ohýbat hřbet, když to uděláte za něj. K tomu všemu zadarmo.