Velice neobvyklé a vzácné makadamové ořechy.

Balení XXL – makadamové ořechy kg

Vyznáte se ve světě ořechů? Možná si říkáte, co že je to za hloupý dotaz, kdo by to neznal, že? Máme tady naše vlašáky, lískáče, známe buráky, také kešu ořech, vaše děti milují pistácie. A jste v koncích. Váš ořechový svět je malý, ale my se ho zkusíme trošinku rozšířit. Takže kromě těchto základních a hodně běžných ořechů tu máme ještě další, které už tak obvyklé a známé nejsou. Jsou totiž tak trošku nedostatkové, možná použiju hloupé přirovnání, ale nedostatkové jako za komunistů banány. Inu jak vypadá banán tehdy každý věděl, také ho už někdy jedl, a přesto se ho dopídit nebylo nic jednoduchého.

makadamové ořechy

Banán se nám tajemně ukrýval až do dob předvánočních, kde o své přítomnosti dával tušit dlouhou frountou před obchodem Ovoce –zelenina. Pokud jste tedy měli tehdy čas a trpělivost, mohli jste se také postavit do fronty a toužebně si přát, aby se na vás také tři, čtyři banány dostaly. A věřte, že s cenou to nebylo jako nyní, když je kilo banánů levnější než kilo jablek, nebo hrušek, mnohdy i než cibule. Tehdy byly banány drahé, ale co by matka od rodiny neudělala pro své děti a manžela. Ale pryč od banánů, těch máme všude víc než dost, přejděme ke zboží, které je pro nás vzácné dnes. Jsou to makadamové ořechy. Že vám to nic neříká?

zmrzlina s ořechy

No vidíte, to je tím, že jsou opravdu neobvyklé, vzácné a drahé. Na druhou stranu je i pojem drahoty takový diskutabilní. Podívám-li se na takovou dnešní cenu jedné z našich základních kořenových zelenin a to na cenu kořenové petržele, kterou nezbytně potřebujeme do polévek, sulcu, svíčkové a spousty dalších jídel, pak je už cena, za lahůdku v podobě makadamových ořechů naprosto přijatelná. Navíc makadamové ořechy i přes svoji vzácnost nám nejsou nedostupné, nehrozí nám žádné fronty, je pouze potřeba je představit zákazníkům. Tyto ořechy plodí strom, který roste v tropickém podnebí. Takový makadamový ořech je opravdu hodně tučný, ale nemusíte se děsit, jeho tuky jsou zdraví prospěšné. Svojí tučností a mastnotou se projevují ořechy čerstvé, pokud byste viděli někde tyto ořechy suché, čerstvost už pozbyly a je radno se jim vyhnout. Naprostou jistotou je objednat tyto vzácné ořechy od Veselé veverky. Tam s jejich kvalitou rozhodně žádný problém nenastane.