Udržitelná péče o vaše miminko

To, že by se naše lidstvo mělo chovat udržitelněji, je dnes už jasné snad každému. Pokud pěstujete udržitelný styl života a snažíte se neprodukovat zbytečný odpad, můžete svůj životní styl v poklidu uplatňovat i při péči o vaše dítě. Přinášíme vám pár tipů, jak na to.

Zapomeňte na jednorázové pleny

Jednorázové pleny jsou docela drahou záležitostí, která rozhodně zatíží rodinný rozpočet. A co víc, látková plena se rozkládá několik stovek let. Když si vezmete, kolik plen spotřebujete do doby, než se vaše dítě obejde bez nich, lepším rozhodnutím je zvolit pleny látkové, které jsou opakovaně použitelné. Díky jejich znovupoužití vás vyjdou levněji, i když samozřejmě navíc spotřebujete vodu na jejich planí. Dnes už jsou k dostání takové pleny, že se komfortem vyrovnají jednorázovým plenám. K látkovým plenám budete navíc potřebovat svrchní kalhotky, abyste ochránili oblečení svého miminka před navlhnutím. Podívejte se na kalhotky na látkové pleny https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/svrchni-kalhotky/.

plenky

Kosmetika pro děti

Dnes je na trhu spousta kosmetiky určené pro děti, která je vyrobena ekologicky a nezatěžuje přírodu. Mnoho z nich se prodává i v znovupoužitelných obalech a můžete si po do potřebování do nich kupovat pouze náplně. Také je na internetu spousta návodů, jak si vyrobit dětskou kosmetiku doma z přírodních surovin, takže nebudete potřebovat žádný jiný obal než ty, které máte doma, a budete mít jistotu, co svému dítěti dáváte na kůži.

ovoce

Jídlo

Pro děti se prodává spoustu jídla, jehož obaly zbytečně zatěžují přírodu. Samozřejmě nemluvíme o umělém mléce, ale o různých přesnídávkách, ovocných kapsičkách či křupkách. Daleko lepší volbou je připravit svému dítěti jídlo doma. Nezbudou po vás zbytečné obaly a budete mít jistotu, že víte, co vaše děťátko jí. Domácí jídlo můžete připravit z těch nejlepších a nejčerstvějších surovin bez cukrů, konzervantů, éček a podobných věcí.

Vlastní koupání v zahradním bazénu

Letní radovánky ve vodě zkrátka baví každého, určitě nejen děti. Ať už si rádi jen zaplavete, odpočinete na lehátku nebo si pořádně zařádíte s dětmi či vnoučaty, určitě je skvělý komfort mít svůj bazén. Krásně čistá voda, příjemná teplota a skvělá oáza ve vaší zahradě. Může se jednat až o hezký doplněk v zahradě, protože nejen zahradní jezírka mají své kouzlo. K prostoru u vody si můžete pořídit různé typy osvětlení, které zpříjemní pobyt i ve večerních hodinách. Pro případ, že počasí zrovna nehraje do karet, prší nebo fouká, je dobré mít zakrytí vodní plochy. Můžete se koupat i v horším počasí a ještě budete hezky v teple, protože pod kupolí je příjemné klima. Pokud byste se báli studené vody, je možnost si zařídit vyhřívání a to už vás pak neomezí ani podzimní dny, protože voda bude příjemná.

Krásný kout zahrady

Mezi velmi oblíbené kousky patří oválný bazén do země, který je moderní, vypadá skvěle v každém prostoru a elegancí jen září. K dispozici jsou buď standardní rozměry, nebo si můžete nechat vyrobit svůj na míru. K oválnému typu si budete vybírat dle vlastních představ i schůdku, případně žebřík, můžete vybrat světla, abyste měli pohodlí i při večerním koupání. A vybírat můžete dokonce z různých barev – v tomto případě je k dispozici volba kombinací šedé, modré a bílé. I rozměry a hloubky jsou různé – například 4x3x1,5 m o hloubce 1.5 m.

Pohodlné koupání

A proč vlastně volit bazén do země? Jedná se o produkt s dlouhou životností, rozhodně by vás nečekala výměna za pár let – stačí vše jen správně udržovat a vše bude v pořádku. Výlisky jsou z kvalitního materiálu, který je odolný, nelze ho prokopnout či podobným způsobem poničit a snadno se uvádí do provozu. Pro usazení je ovšem potřeba dodržet veškeré náležitosti a dát si na práci záležet, jedině tak dosáhnete chtěného výsledku. Volte skvělou kvalitu za velmi výhodnou cenu, dopravu u nás máte zdarma nejen v ČR, ale i na Slovensku.

Hudba a my

Někdo za hudbu považuje pouze klasiku, jiný operu a třetí rock. Každý jsme naprosto jiný a každý se domnívá, že právě ta hudba, kterou on poslouchá, je ta nejlepší. A někteří to svému okolí dávají jasně najevo. Míním ty bezohledné kretény, kteří mají tu „hudbu“ patřičně hlasitě, hlavně v autě, aby každý slyšel, že jsou to drsňáci. Jenže většina lidí si pomyslí opak, jenže to už těmto „vnucovačům“ nevadí. Nebo to jednoduše nevnímají.

kytarista

V každém případě jim to nijak neberu, líbí se vám to, poslouchejte, ale nevnucujte druhým. Já vám také nenutím Vivaldiho, nebo Smetanu. Ovšem, ten se asi poslouchá trochu jinak. V každém případě nelze moderní hudbu odsuzovat. Přináší jak zábavu, tak odlehčení a málokterá zábava by se bez ní obešla. A řečeno upřímně, tancovat na Mozarta není zrovna jednoduché. Zkuste si to někdy. Hudba je nakonec tak oblíbená, že se mnoho mladých lidí přidává ke zpěvu anebo skutečně zakládá hudební skupinu doufaje, že časem se z ní stane světová elita. Jenže tam je cesta trnitá, a ne zrovna jednoduchá. A také finančně náročná.

koncert

Samozřejmě ne všechno musí stát královský majlant, ale každý hudebník vám řekne, že zvuk kytary za pět set od někoho na trhu, je jiný než zvuk kytary od renomované firmy za dvacet tisíc.

Hudebník ovšem samozřejmě nehraje jen na kytaru, je spousta jiných nástrojů. A k těm se občas může použít něco jako zvukové efekty. Ti mladí jistě ví, o čem je řeč a hudebníci to vědí naprosto přesně. A že za takové věcičky není nutné dávat statisíce asi vědí též. Pokud ne, nechť pohlédnou například zde na tento přístroj.

Catalinbread belle epoch https://feedbackpedals.com/product/catalinbread-belle-epoch/ je věcička která skutečně nestojí majlant, ale má parametry, které jsou u přístrojů x krát dražších. Nemluvě o spoustě dalších možností, které se samozřejmě dají různě rozšiřovat. Kvalitní zvuk pak jen umocňuje dojem a rozhodně zvýší zájem o koupi.

Velice neobvyklé a vzácné makadamové ořechy.

Balení XXL – makadamové ořechy kg

Vyznáte se ve světě ořechů? Možná si říkáte, co že je to za hloupý dotaz, kdo by to neznal, že? Máme tady naše vlašáky, lískáče, známe buráky, také kešu ořech, vaše děti milují pistácie. A jste v koncích. Váš ořechový svět je malý, ale my se ho zkusíme trošinku rozšířit. Takže kromě těchto základních a hodně běžných ořechů tu máme ještě další, které už tak obvyklé a známé nejsou. Jsou totiž tak trošku nedostatkové, možná použiju hloupé přirovnání, ale nedostatkové jako za komunistů banány. Inu jak vypadá banán tehdy každý věděl, také ho už někdy jedl, a přesto se ho dopídit nebylo nic jednoduchého.

makadamové ořechy

Banán se nám tajemně ukrýval až do dob předvánočních, kde o své přítomnosti dával tušit dlouhou frountou před obchodem Ovoce –zelenina. Pokud jste tedy měli tehdy čas a trpělivost, mohli jste se také postavit do fronty a toužebně si přát, aby se na vás také tři, čtyři banány dostaly. A věřte, že s cenou to nebylo jako nyní, když je kilo banánů levnější než kilo jablek, nebo hrušek, mnohdy i než cibule. Tehdy byly banány drahé, ale co by matka od rodiny neudělala pro své děti a manžela. Ale pryč od banánů, těch máme všude víc než dost, přejděme ke zboží, které je pro nás vzácné dnes. Jsou to makadamové ořechy. Že vám to nic neříká?

zmrzlina s ořechy

No vidíte, to je tím, že jsou opravdu neobvyklé, vzácné a drahé. Na druhou stranu je i pojem drahoty takový diskutabilní. Podívám-li se na takovou dnešní cenu jedné z našich základních kořenových zelenin a to na cenu kořenové petržele, kterou nezbytně potřebujeme do polévek, sulcu, svíčkové a spousty dalších jídel, pak je už cena, za lahůdku v podobě makadamových ořechů naprosto přijatelná. Navíc makadamové ořechy i přes svoji vzácnost nám nejsou nedostupné, nehrozí nám žádné fronty, je pouze potřeba je představit zákazníkům. Tyto ořechy plodí strom, který roste v tropickém podnebí. Takový makadamový ořech je opravdu hodně tučný, ale nemusíte se děsit, jeho tuky jsou zdraví prospěšné. Svojí tučností a mastnotou se projevují ořechy čerstvé, pokud byste viděli někde tyto ořechy suché, čerstvost už pozbyly a je radno se jim vyhnout. Naprostou jistotou je objednat tyto vzácné ořechy od Veselé veverky. Tam s jejich kvalitou rozhodně žádný problém nenastane.

Dárky a dárečky od Promodarky.cz

Promodarky.cz Vám nabízí nepřeberné množství reklamních předmětů k potisku. A protože ke každé správné firmě patří taky IN reklama, neváhejte a vstupte na náš e-shop a vybírejte. Máte z čeho. Reklamní předměty jsou vhodné k potisku, ale koupit je můžete i bez něj. Na Vámi vybraný předmět natiskneme prakticky cokoliv. Je libo logo Vaší firmy? Líbí se Vám motivační citát? Chystáte obdarovat svatebčany? Nebo snad chcete, aby děti ve školce měly stejné pastelky, které si odnesou domů, a zároveň jste tak propagovali Vaši firmu nebo nějakou nadaci?

Na přání zákazníka, kvalitně a rychle.

Posaďte se, máme neskutečný výběr:

Reklamní propisky a tužky – kovové, plastové, hliníkové, ale i bambusové propisky nebo zvýrazňovače. Do kanceláře, na sklad, ale i pro klienta.

barevné pastelky pro děti

Kancelářské potřeby – diáře, poznámkové bloky, samolepící bločky, ale i vizitkáře. Veškeré věci, které nutně potřebujete pro vaši sekretářku.

Hrníčky a sklenice – hrnky, sklenice, termosky, soupravy a sady. Radost můžete udělat i sobě. Samozřejmě v dárkovém koši se takové hrnečky budou jen vyjímat.

sklenice na víno

Tašky a batohy – tašky, kufry a cestovní tašky, ale i tašky na notebook nebo sport. Elegance, která jde vidět všude – v autobuse, na letišti, ale i při nákupu.

Nákupní tašky – plátěné, papírové…. Ekologické, IN.

Deštníky – skládací i holové. Zajímavé, neotřelé.

Domácí potřeby – všehochuť v podobě boxů, květináčů, sad na grilování, zástěr, nožů…. Udělá radost každému kuchtíkovi.

Elektronika – velmi oblíbené power banky, sluchátka, myši, chytré hodinky, meteostanice a mnoho dalšího. Udělá radost každému kolegovi, ale i kolegyni.

Kosmetika – kosmetické tašky, zrcátka i balzámy na rty pro každou kolegyni. Pro ženy jako dělané.

Klíčenky – na přívěšek i krk. Super propagační předmět na ples a do tomboly.

klíčenka s potiskem

Volný čas a cestování – reflexní prvky, ručníky, auto-doplňky, věci na sport, pro hru a zábavu i nářadí. Zde si vybere opravdu každý a každého potěšíte.

Pro děti – kreativní potřeby a školní sady, plyšové hračky. Radost uděláte nejen rodiči, ale i dítku.

Sezónní zboží – na Vánoce i léto. Je potřeba se těšit na dny volna, proč si to nezpříjemnit.

Vyzkoušejte Brawl Stars omalovánky

Pokud je něco, co může pomoci člověku přijít na jiné myšlenky, jsou to omalovánky. Skutečně je tomu tak. Není nic zvláštního na tom, že omalovánky využívají jak menší, tak dokonce i starší. Existuje mnoho dospělých, kteří si rádi najdou čas na omalovánku.

moderní omalovánky

Jestliže je něco, co je více než jasné, pak je to to, že jsou omalovánky, které se budou líbit více dívkám a které naopak klukům. Sehnat nějakou tu omalovánku pro holčičku není nic těžkého. Horší to ale může být u kluků a to zejména, pokud již daného chlapce auta omrzela.

Pokud byste chtěli, i vy máte možnost zakoupit vašemu dítěti Brawl Stars omalovánky https://www.pekneomalovanky.cz/brawl-stars/. Ano, je to tak. Tyto omalovánky se dají zakoupit na jednom webu a to ještě navíc za rozumnou korunu.
Určitě neváhejte a podívejte se na daný web i vy, pokud by vás něco takového zaujalo. Je skutečně možné, že něčím takovým uděláte vašemu dítěti větší radost, než byste čekali. Rozhodně se nebojte dát něčemu takovému šanci.

U vybarvování omalovánek může člověk skutečně zapomenout na všechny starosti a strasti. Ne nadarmo začaly vznikat i antistresové omalovánky, které jsou určeny pro dospělé. Věřte, že díky vybarvování můžete zapomenout nejen na stres, ale také vztek, pokud bude něco, co vás bude trápit.

voskovky na vybarvování

Je na vás, zda se pro něco takového rozhodnete. Určitě má ale smysl něčeho takového využít a to klidně ještě dnes. Neváhejte a zakupte i vy co možná nejdříve omalovánky, které si jistě každý zamiluje.
Nebojte se, že byste omalovánkami neudělali radost. Opravdu uděláte. Omalovánky se mohou hodit při každé příležitosti. Věřte, že celá řada dětí něco takového ocení. Nebojte se rozvíjet kreativitu vašich dětí. Něco takového rozhodně není na škodu.

Díky omalovánkám se toho může dítě mnohé naučit a to možná více, než si myslíte. Zkuste na něco takového vsadit. Jsou věci, které se rozhodně vyplatí.

Vyberte si ty správné sluneční brýle

Sluneční brýle má doma většina z nás ale ruku na srdce, kdo z nás má doma opravdu kvalitní sluneční brýle, které našim očím neublíží? Pro ty pravé sluneční brýle běžte do kvalitní optiky v okolí. Brýle si tam jednoduše vyzkoušíte a navíc si i vyberete ty, co vám budou nejvíce slušet.

Barevné tónování brýlí

Základní vrstvou čočky je vždy barevná vrstva tónování. Tato barva může mít různou intenzitu barvy, neobsahuje však UV ochranu očí. Intenzita barvy však jen zmírňují množství světla, které putuje k oku. Jen pozor na intenzitu barvy, ty nejtmavší totiž natolik snižují množství světla, že ovlivňují reakci oka a tím pádem rozhodně nejsou vhodné na řízení. Nejčastěji se používají brýle šedé, hnědé, zelené ale není problém sehnat žluté či červené brýle.

sluneční brýle

Další vychytávky

brýle můžete mít natolik vychytané, že mohou mít třeba antireflexní úpravu, která se nanáší na zadní plochu čočky, nebo třeba zrcadlovou vrstvu, která odráží světlo a tím pádem propouští mnohem méně světla. Oslnění zase zabrání polarizační filtr, který rozhodně u levných brýlí nemáte. Další dobrou věcí, kterou mohou brýle zvládat je samozabarvování čočky, kdy brýle reagují na různé světelné podmínky. Třeba při nižších intenzitách světla jsou naprosto čiré, zatímco na jasném slunci výrazně ztmavnou. Design brýlí se samozřejmě liší, dámské sluneční brýle budou vypadat jinak, než pánské či dětské.

žena s brýlemi

Dioptrické brýle

dioptrické sluneční brýle jsou pro některé z nás nezbytností, pokud je potřebujete, jste ve složitější situaci, protože výběr těchto brýlí není zdaleka tak dobrý. Nejjednodušší je sehnat si kvalitní brýlové obruby a nechat si udělat dioptrické brýlové čočky na míru.

Výběr rozhodně nepodceňujte. Kvalita brýlí je zásadní, především pokud nemáte oči úplně v pořádku, pak se na ni opravdu zaměřte. Zrak máme jen jeden a je lepší si za kvalitní sluneční brýle připlatit.

Zvětšete si prostor k bydlení

Zkuste si stoupnout doprostřed své obývací místnosti, kde se po většinu dne schází celá rodina, kde vítáte pozvanou společnost známých a kamarádů. Nenašli jste snad, tzv. hluchá místa, která nejsou využita? Většinou se jedná o kouty místnosti.
Do těchto míst většinou umísťujete květiny, nebo prostě zůstávají prázdná, a tím pádem i nevyužitá. Těmito prostory se mnohdy už tak malé místnosti ještě opticky zmenšují. Ale člověk nechce mít v bytě překážkovou dráhu, aby se dostal do kuchyně, nebo do jiné části bytu. Zmenšený prostor ani jiné možnosti nedovoluje.
Proto je potřeba zamyšlení, jak prostor obývací místnosti provzdušnit dostatkem místa.

Například sedací souprava rohová je jedním z řešení, jak využít kout místnosti prakticky a spolehlivě.

Nemusíte mít ve svém obývacím pokoji klasiku:

· vysokou obývací stěnu,
· sedačku se dvěma křesly.

Už dávno můžete experimentovat a klasiku zaměnit za na první pohled prostorný obývací pokoj, byť není příliš velký.
Porovnejte sami
Zkusme si srovnat dva stejně velké obývací pokoje, které slouží ke stejným účelům, ale jsou zařízeny různým vybavením.

1. Vejdete do místnosti, kde plnému otevření dveří po levé straně brání roh od podlahy ke stropu vysoká obývací stěna, která navíc působí tísnivým dojmem. Po pravé straně stojí u zdi sedačka s konferenčním stolkem, a hned před Vámi dvě křesla, kterým se musíte vyhnout, abyste místností mohli projít k oknům, před nimiž stojí květinový stolek.

2. Vejdete do místnosti, ve které je po levé straně nízká, až minimalistická soustava jednoduchých skříněk, která slouží především k umístění elektroniky. Po pravé straně Vás bude vítat rohová sedací souprava bez zbytečných křesel a s konferenčním stolkem, kolem něhož projdete celou místností bez ukopnutí palce na nohou až k oknu. A na stěnách visí příjemné panorama obrazů.

Ve kterém z nich se Vám bude lépe pobývat?

Moderní proces sušení ovoce neboli lyofilizace – jaké má výhody?

Sušíte si běžně ovoce v sušičce nebo doma u kamen? Sušení je starý proces známý již mnoho let, ale novinkou je ovoce sušené mrazem, jaké má výhody?

Moderní proces sušení ovoce neboli lyofilizace – jaké má výhody?

Sušení ovoce mrazem je poměrně moderní metoda, kterou ještě mnoho lidí nezná. To se nedá říct o klasickém sušení ovoce za pomocí tepla, které je nám známo již řadu let. Sušení ovoce má své výhody, především jde o to, že nám takto upravené ovoce vydrží mnohonásobně déle, než ovoce v čerstvém stavu. Jenže pokud sušíme teplem, z ovoce se vytrácejí všechny cenné látky, vitamíny a minerály. U lyofilizace to ovšem neplatí.

pexels-photo-3640474

Zdravé a sušené

Když http://kralovskedobroty.cz/ máme přemíru ovoce, je logické, že jej chceme nějak uchovat. Ovoce nemá příliš dlouho trvanlivost, rychle se tak může zkazit, zplesnivět nebo seschnout. Když jej ale usušíme, můžeme jej konzumovat libovolně dlouhou dobu a stále si na něm pochutnáme. Jestliže je ale sušíme doma u kamen nebo jej dáme do sušičky, bohužel se s něj vytratí všechny cenné látky. Máme tak sice skvělou pochoutku, čerpat vitamíny a minerály z něj už nemůžeme.

Když se ale ovoce nechá rychle zamrazit a pak se usuší za pomocí nízkého tlaku – tomuto procesu říkáme lyofilizace, získáme skvělou pochoutku, která bude nejen trvanlivá ale také stejně zdravá, jako kdybychom stejné ovoce konzumovali v čerstvém stavu. Díky lyofilizaci si zkrátka ovoce zachová všechny své cenné látky a neztratí z nich vůbec nic. Navíc takto ovoce znavíme všech mikrobiálních nečistot, což je také obrovská výhoda.

pexels-photo-3993525

Křupněte si kousek zdraví

Lyofilizovat se dá v podstatě jakýkoliv druh ovoce, lyofilizované jahody nebo maliny ale bývají nejběžnější. Mrazem se ale dá sušit i tropické ovoce a jakékoliv jiné oblíbené druhy. Takto upravené ovoce se stává křehkým a velmi křupavým. Je také velmi lehké, když si vezmete hrstku lyofilizovaného ovoce do ruky, téměř jej neucítíte, přitom vás ale zasytí. Navíc jde o skvělý prostředek, jak si nahradit nezdravé dobroty, které si rádi dopřáváme například u sledování oblíbeného filmu.

Pokud máte rádi klasické sušené ovoce, musíte zkusit i ovoce sušené tímto způsobem. Nebudete litovat, chutná totiž skvěle.

Obchodní podmínky

Pokud využíváte internetových e-shopů, pak jistě moc dobře víte, že je potřeba, abyste se předem seznámili s obchodními podmínkami. Něco takového je opravdu důležité. Možná více, než si vůbec dokážete představit.

Právě obchodní podmínky udávají vše podstatné. Najdete v nich dokonce i informace, které se týkají reklamace, dodání apod.

dívka a nákupy

Je pravda, že něco takového lidé vesměs nečtou a to z toho důvodu, že je pro ně něco takového příliš dlouhé a oni nechtějí strávit příliš mnoho času něčím takovým. Raději si dané zboží objednají, odklikají to, že si všechny informace, které jsou s webem spojeny přečetli, a pokračují dále. Něco takového ale může představovat velkou hrozbu a to z toho důvodu, že když nebudete znát to, co je v podmínkách uvedeno, můžete například souhlasit s věcmi, se kterými byste nikdy nesouhlasili a to jen z toho důvodu, že jste si nepřečetli, co je v nich uvedeno.

Někteří lidé to dokonce dělají tak, že věci, které se týkají reklamace, dohledávají až zpětně. O něčem takovém je určitě dobré se informovat ještě předtím, než budete danou věc objednávat. Rozhodně to není jen tak. V dnešní době se opravdu stává to, že lidem chodí jiné zboží, než si objednali. Může se také stát, že vám nebude sedět daná velikost a bude potřeba danou věc zaslat zpět. Pokud budete všechny tyto informace znát předem, rozhodně poté nebude potřeba panikařit. Můžete tuto věc vyřešit s klidem a to z toho důvodu, že již budete vše znát.

Zkuste něco takového vychytat i vy. Rázem uvidíte, že se vám bude nakupovat lépe, než kdy dříve. Sami na sobě poznáte, že budete mít z nákupu mnohem lepší pocit.

internetový náku

Obchodní podmínky prodietix.cz opravdu nevznikly jen tak. Člověk by jim měl věnovat pozornost a to tak, jako jiným věcem.

Až příště budete nakupovat přes internetový e-shop, zkuste se jako první věc zastavit u obchodních podmínek, které dokonce mají svou vlastní záložku.