Hypotéka bez registru

Jednou z cest k vlastnímu bydlení je financování pořizovaného domu či bytu prostřednictvím hypotéky. Je nutné předem zvážit vlastní možnosti, zorientovat se na trhu s finančními produkty a zvolit nejoptimálnější řešení i s přihlédnutím k tomu, že se jedná o dlouhodobý závazek.

Finanční prostředky, získané prostřednictvím hypotečního úvěru, je možné využít i na rekonstrukci již vlastněné nemovitosti. Ručení je zajištěno zástavou kupované nebo rekonstruované nemovitosti, případně prostřednictvím jiné nemovitosti.

Dům na hypotéku

Hypotéky poskytují banky i nebankovní společnosti. Obecně platí, že čím je nabytí hypotéky rychlejší a méně administrativně náročné, tím vyšší bude úroková sazba a přísnější podmínky a sankce. Zatímco u bankovních společností může vyřízení a schválení hypotečního úvěru trvat i několik týdnů, u nebankovních společností je vyřízení administrativně méně náročné a finanční prostředky je možné čerpat již v řádu dnů.

Nebankovní společnosti zpravidla nevyžadují doložení příjmů, je možné získat i hypotéku bez registru, žadatel může mít exekuce. Žádné platby předem nebývají vyžadovány. Ocenění nemovitosti je možné bezplatně zvládnout i za 24 hodin pomocí zaslaných fotografií, výše hypotéky může být až 70% odhadní ceny nemovitosti. Čerpání finančních prostředků lze dohodnout i expresně, je možné je čerpat v den podpisu smlouvy.

Vysněné bydlení

Splatnost je možné nastavit až na 30 let, nemá-li po určité době klient záznam v registrech, je možné hypotéku předčasně splatit bez sankce, refinancovat ji prostřednictvím bankovního úvěru.

Je vhodné zvolit nebankovní společnost, se kterou již má zkušenost někdo ze známých nebo z rodiny. Věnujte pozornost spíše RPSN (roční procentuální sazba nákladů) než nízkému úroku, který může být jen lákadlem. RPSN zahrnuje všechny poplatky, důležitá je i sankce za předčasné splacení.