Zdravý životní styl pro krásné a zdravé tělo

Proto, abychom měli zdravé tělo, které nám bude sloužit roky, je třeba něco udělat. Důležitý je zdravý životní styl. To znamená mít dostatek kvalitního spánku, tím pádem mít zajištěný dostatek odpočinku. Mít vyváženou dobu pasivního i aktivního odpočinku. Pokud máte sedavé zaměstnání, tak je naopak dobré odpočívat u aktivních činností.

aktivní odpočinek

Dalším prostředkem je i dostatek fyzické aktivity. Fyzické cvičení pomůže prokrvit tělo, zvýší se příjem kyslíku a okysličení krve. Zvyšuje se kapacita plic. Je to dobré pro kardiovaskulární systém a předchází se tím spousty dalších onemocnění. Fyzická aktivita pomáhá také udržet optimální váhu. Jaká je ideální váha právě pro vás si můžete zkusit vypočítat pomocí kalkulačky BMI. Zadáte si výšku, aktuální váhu a datum narození a zjistíte, zda vaše váha je ideální nebo, zda je moc nízká nebo naopak už vyšší a pro vaše tělo, tak představuje určitou zátěž. Při ideální váze máte i dostatek energie, lépe se vám hýbe a jste celkově zdravější. Nebezpečí je moc nízká i moc vysoká váha. Ta představuje pro naše tělo už riziko a s ním spojené i různé onemocnění.

optimální váha

Udržování optimální váhy v rámci zdravého životního stylu můžeme tedy pohybem, ale také vyváženou a zdravou stravou. Někde je třeba na začátku držet speciální dietu a následně si jen zdravým životním stylem svoji ideální váhu udržovat. Je třeba myslet na to, že je ideální mít vyváženou stravu. A hlavně se jídla nebát a jíst ho s láskou a to i při dietách.

vyvážená strava

Samozřejmě je důležité myslet i na své psychické zdraví. Je dobré dělat věci, které nás baví, dopřát si odpočinek a spánek. I cvičení pomáhá k lepší náladě. Také se vyvarovat stresu a pracovat s ním. Naučit se říkat ne a být asertivní. Také myslet na sebe a věnovat se jen sobě. Dobré je také nácvik správného dýchání, relaxační metody či různé terapie.

meditační cvičení