Levné stěhování Praha vám dokáže odlehčit od stresu

Přestěhovat celý byt je svým způsobem stres, ten na vás dolehne obvykle, až když je po všem, tedy ve chvíli, kdy si přivykáte na nové působiště. Výhodou současné doby je však velmi silné konkurenční prostředí stěhovacích firem, které i ve svém zájmu odvádí mnohdy nadstandardní výkony. Můžete je požádat i o instalaci bytových doplňků, jako jsou lustry či garnýže, a o rozmontování a sestavení nábytku, pokud to pro vás znamená velkou zátěž.

dálniční provoz

Můžete se pak plně soustředit na nepříjemnosti se stěhováním spojené, a to jsou hlavně administrativní úkony (nový občanský průkaz, pas, řidičský průkaz, změna adresy v různých institucích atd.) Co je však nejdůležitější, je velké časové rozpětí a dostatečná rezerva, kam se všechny tyto činnosti musí vejít. V ideálním případě čtyři až šest týdnů.

balení věcí

Nechte si časovou rezervu – stěhování na poslední chvíli na jeden zátah vás může natolik vyčerpat, že ulehnete na lůžko. Moudří lidé si moc dobře uvědomují, jak náročný proces je čeká, a to i tehdy, budou-li tu hlavní pasáž zajišťovat profesionálové. Náročné je totiž nejen přemístění nákladu, ale i zabydlování v novém prostředí. Každá věc bude muset mít své místo a to už za vás žádná stěhovací firma neudělá. Na balení věcí do krabic si tedy vyhraďte raději více času, prokládejte jej častými přestávkami, choďte každý den do přírody, běžte nakupovat, někam na večeři, anebo na návštěvu k vašim přátelům. Důležité je hlavně rozptýlit mysl něčím jiným, méně stresujícím.

Využijte příležitosti k protřídění věcí – možná si vybavíte pasáž z filmu „Kulový blesk“, jak Mistr Bílek váhá nad každou drobností, co mu projde rukama, ačkoli zároveň konstatuje, „kolik věcí člověk dokáže za svůj život nasbírat“. Některé předměty se však v domácnosti povalují a nemají užitek, někomu jinému by možná posloužily lépe, anebo je čas zbavit se jich nadobro odvozem na sběrné stanoviště. Buďte však nekompromisní a zaměřte se na svůj život z praktického hlediska, čím více věcí, tím více vyžadují pozornosti, péče a údržby a zároveň zužují náš životní prostor. Co opravdu nepotřebujete, nabídněte v bazaru anebo požádejte stěhováky levného stěhování Praha Odnes to o ekologickou likvidaci.