Jak funguje DNS server?

Weby a vůbec všechen internetový obsah je uložen po celém světě na stovkách, tisících, milionech a možná dokonce na miliardách serverů. Každý z nich má přiřazenou konkrétní IP adresu. (například český vyhledavač seznam.cz má IP adresu 77.75.72.3). Pokud jí napíšete do vyhledávače, přejdete na ten či onen konkrétní web. Pamatovat si řady čísel je pro nás složité, a proto jim přidělujeme jména.   Jak si ale váš počítač zjistí, jakou IP adresu má web, jehož název jste zadali?

tablet a smartphone na pc

Není to nic moc složitého! Funguje to na jednoduchém a základním principu. Každá internetová stránka se skládá z několika částí, například www.bflmpsvz.cz – poslední část (.cz) je takzvaná root doména. V tomto případě označuje Českou republiku, jsou možné i ostatní státy (.pl, .sk, .de, .uk,…), znáte také jistě zkratky pro organizace jako například .com (dále pak .gov, .org, .bar a další), poté mohou být domény prvního řádu i nadnárodní (.eu). Každou z těchto root domén spravuje jiný server umístěný po světě. Jako první krok se náš počítač zeptá takzvaných rootname serverů (těch je po světě 13 a označují se písmeny A až M), kdo spravuje tuto příponu. V našem případě bude odkázán na českého správce CZNIC, na jeho serveru se pak náš počítač dotáže na doménu druhé úrovně (.bflmpsvz.) a následně je již odkázán přímo tam, kam se chceme dostat. Na této druhé úrovni může majitel webu mít prakticky cokoli bude chtít, nesmí pouze přesáhnout délku 63 znaků a takové jméno již nesmí být obsazeno jiným uživatelem internetu. Třetí (nejčastěji www.) řád může obsahovat opět libovolné znaky. Případně se dají další segmenty ještě přidat vlevo od této části. Každý úsek adresy smí obsahovat již zmíněných maximálně 63 znaků a dohromady nesmí délka přesáhnout 255 znaků. Nyní jsme si popsali takzvaný autoritativní proces. Pokud proběhne, dosáhneme vždy kýženého cíle.
programování na pc

Pokud některé stránky navštěvujete častěji, uloží se jejich IP do takzvané cash paměti, a celý proces je jednodušší, jelikož vyhledáváme hned danou stránku. Takový proces se nazývá neautoritativní a jeho nevýhodou je, že při změně IP se může stát, že náš počítač bude mít pocit že dané stránky přestali existovat a nezjistí, že se pouze přestěhovali jinam.

Braňte se

Základem je alespoň trochu slušný antivirus. A antivirem nemyslíme jenom firewall, ale skutečný antivirus. Firewall pouze zabrání neoprávněnému přístupu do vašeho počítače, ale antivirový program zabrání i tomu, aby se do vašeho počítače dostaly různé špionážní programy. Konkrétně může antivir zabránit třeba tomu, aby se vám do počítače dostal takzvaný trojský kůň. Stejně jako bájný řecký trik, i tady se zákeřný program skrývá pod něčím naprosto nevinným, jako je video nebo písnička. Některé programy ale umějí být zákeřnější. Například umějí zaznamenat vaše údery na klávesnici a odeslat je jinam. V kombinaci se záznamem vaší online aktivity je pak hračka dostat se například do internetového bankovnictví nebo na sociální sítě.
 antivirus
Kromě kvalitního antiviru je důležité chovat se zodpovědně i při používání počítače samého. Naprostá většina zákeřností se do systému dostane skrze stahování neautorizovaných programů, ilegální muziky nebo filmů. Zeptejte se sami sebe, opravdu vám stojí dvě stovky za riziko, že budete muset platit tisíce za odvirování počítače. Nevěřte také nikomu, kdo vám nabízí, že vám zkontroluje a zrychlí počítač, alespoň pokud to není autorizovaný servis. Pokud se v tom člověk nevyzná, je bohužel až příliš snadným mu do jeho přístroje nainstalovat malware. Kromě toho také nezapomínejte na několik základních rad, které jsou tak běžné, že už je snad i hanba opakovat: hesla k jednotlivým stránkám střídejte, nikomu je neprozrazujte, a vybírejte si takové kombinace, které se nedají snadno uhodnout. Mnoho lidí také doporučuje zalepit si na laptopu či počítači webovou kameru, protože i ta se dá bohužel nabourat.
 bezpečnost zámek
A co dělat, když už se vám do počítače někdo dostane? Nepanikařit. Zablokujte karty, zablokujte telefony, upozorněte majitele stránek, deaktivujte účty. I z této situace se dá z trochou rozvahy vybruslit.

Kyberprostor a reklama

Dnešní doba je prošpikována trhem s reklamou. Kdysi v dobách, kdy Komunistická strana měla ústavou zaručenu vedoucí úlohu ve státě, prakticky nebyla potřeba. Národohospodářské plánování vybralo, za občana sortiment, který je vhodný a basta. Občas večer pan vajíčko, tedy spíš piktogram pana vajíčka a ten nám představil jednu polívku od Vitany, jeden džus a bylo po reklamě. Zlatý to časy, dnes se na nás reklama sype z médií, neutečeme ji v hromadné dopravě, dožene nás i ve veřejných prostorách, zkrátka všude. Možnosti a formy reklamy, jsou prakticky neomezené, známe reklamy létající, kráčející, plující a kdoví ještě jaké.

kyberprostor

Ovšem, běžným i neběžným druhům reklam, vyrostl velmi nebezpečný protivník, který tyto zaběhlé druhy reklam doplňuje a v mnoha případech je zcela vytlačila. Tímto reklamním fenoménem, jsou Www stránky, ve smyslu reklamního pomocníka a musí to být obrovské číslo, které způsobí, jeden odkaz na sociálních sítích, který je sdílením, šířen geometrickou řadou. Dostupnost a nízká pořizovací cena, je jako stvořena, pro reklamu zboží k širokému využití a zároveň vytváří i nový prostor pro velmi slušné výdělky tzv. influencerům, kteří, právě pod smlouvou s dodavateli, šíří jejich odkazy www stránek a vlastně jim pronajímají své sledovatele, pro které jsou vzory a pokud tuto reklamu propagují, je velmi účinná.

reklama

Jsme svědky i toho, že někteří dodavatelé, služeb a zboží, již zcela vytěsnili běžné druhy reklam a soustředí se pouze na reklamu v elektronickém prostoru. Je pravda, že generace, které již vyrostly na PC, ani na jiné prostory již nenaráží a tato vrstva odběratelů i podnikatelů si zcela vystačí s kyberprostorem a své cílové publikum, nemá potřebu vyhledávat jinde. Zajímavým by bylo, srovnat statisticky objem prostředků, přesunutých z tradičních druhů reklamního průmyslu do tohoto prostoru a hlavně progresi tohoto vývoje. Bude zajímavé, nadále sledovat a pozorovat tento vývoj, který může znamenat konec tradiční reklamy, v tradičních podobách.   

Erotické masáže vykazují komplexní ozdravný efekt

Erotické masáže https://mataharisalon.cz/cs/klasicka-eroticka-masaz nejsou pouhý nástroj k ukojení sexuálního pudu.

Erotická masáž jako léčebný prostředek

Píše se o tom v mnoha statích odborných i laických, tomu se nelze divit, neboť je to přece jen kategorie masérských služeb, i když jsou do nich zahrnuty intimní partie a speciální techniky. Masáže obecně přináší lidstvu obrovský užitek již po staletí, souvisí totiž s naší opravdovou (duchovní) podstatou. Říká se, že pomáhají tělu i duši získat zpět ztracenou rovnováhu, a té lze docílit především působením na energetické dráhy. Energie usměrňuje, regeneruje a přetváří hmotu, bylo to známo již ve starověku, a tak se k tomuto poznání opět navracíme.

dívka ve spodním prádle

Jak erotické masáže léčí tělo – doteky něžnou dívčí dlaní, ploskami chodidel i dalšími částmi těla mají přímo magický efekt, dodávají energii do všech systémů (čaker), jimiž se rozvádí veškeré tělní tekutiny. Především se tím posílí správná činnost lymfatického systému. Pokud podstupujeme tuto proceduru pravidelně, nebo masérské techniky často střídáme a měníme, můžeme výrazně zlepšit výkonnost imunitního systému, a to je v dnešní „koronavirové“ době poměrně zásadní záležitost.

svlékání kalhotek

Jak masáže působí na psychiku – většina z nás potřebuje především zklidnit, snížit napětí a stres a žít v poklidu. Stres je moderní civilizační hrozba, která může explodovat do nevídaných rozměrů, a mimo jiné ovlivňuje imunitu. Můžeme směle tvrdit, že kdybychom eliminovali jako společnost stresové faktory na minimum (a že jich je kolem nás až moc), poklesl by počet pacientů v nemocnicích s těžkým průběhem infekčních chorob a lépe by se nám žilo i v dnešní sevřené a těžké době. Neberme tedy masáže na lehkou váhu, ani ty erotické, ty totiž navíc ještě rozpouští psychické bloky ohledně sexuality a umožňují lidem být upřímnějšími, odvážnějšími, citlivějšími, empatičtějšími a jemnějšími, tedy více sami sebou.

Nemáte literární střevo?

Pokud člověk nedokáže vytvořit ani vcelku krátký a jednoduchý text v té nejvyšší kvalitě, dá se bez toho vesměs naprosto spokojeně žít. Avšak když dotyčný navíc nedokáže vytvořit něco podobného ani bez stylistických nedostatků a závažných chyb v pravopise, když má problém poskládat i pár set slov vedle sebe tak, aby vzniklo dílko mající hlavu a patu, už si může žít spokojeně jedině tehdy, když ho čeština neprovází jeho životem jako jeho nezbytná, nepostradatelná součást.
Ovšem každému z nás může potenciálně hrozit, že nastane okamžik, kdy se bez napsání kvalitního textu nelze obejít. Může k tomu dojít za nejrůznějších okolností, ovšem výsledek je pokaždé stejný. A to ten, že pokusí-li se o splnění tohoto úkolu někdo, kdo na to nemá, doplatí na to. Třeba tím, že bude čtenářům pro smích, ale i daleko horšími následky.psaní na louce.jpg
Ovšem co se s tím nadělá, je-li onoho textu vážně nezbytně zapotřebí?
Pak je nejrozumnější vsadit na někoho, kdo si s tvorbou něčeho podobného poradí, komu není napsání takového textu nepřekonatelnou překážkou. A když není někdo takový k nalezení mezi osobami blízkými, není problém ani objednat si nějaké ty PR články https://www.seolight.cz/revolucni-pr-clankypřímo u profesionálů.
Takto napsané texty nejsou pochopitelně zadarmo. Zadarmo ani kuře nehrabe, ani copywriter nedatluje. Ale na oplátku se tu poskytuje záruka té nejvyšší kvality. A to vlastně nejen co se onoho samotného textu týká.
Takoví profesionálové totiž nejen potřebný text na úrovni vytvoří, ale mohou ho i umístit na takové weby, kde bude možno tento využít jako více než efektivní reklamu na to či ono. A nikdo, kdo se takovým textem prokouše, neztratí zájem o to, co je jím propagováno, jenom proto, že by ho odradila už i samotná gramatická úroveň takové reklamy.psací stroj.jpg
Takže pokud někdo není rozeným literátem, měl by podobné možnosti využít. Je to lepší než se znemožnit tím, že se pokusí o nemožné. A není třeba se bát. Protože v tomto případě není ostudou ani přiznání se k tomu, že dotyčný sám není autorem. Na rozdíl od politiků a jim podobných osob, které si občas podobně nechávají napsat své diplomové a podobné práce, aby se mohli chlubit cizím peřím.

Musíte jít s dobou

Ať se Vám to líbí, nebo ne, internet praha je nutností naší doby. Kdybyste se narodil o sto let dříve, radoval byste se ze svébytnosti naší republiky. Radoval byste se, že jste Čech a máte svou zemi. Nebo z něčeho jiného, ale rozhodně by to nebyl internet.
internet a globalizace.jpg
Vezměte si to pozitivní.
Jestli jste na tom už tak, že se rozčilujete nad tím, jak jste všude k zastižení a jak se, jako podnikatel, musíte věnovat i vašemu webu na internetu, berte to z té lepší stránky. Kdybyste neměl na internetu svůj web, jak by se k Vám dostali zákazníci z celého světa? Nebo alespoň z naší republiky? Vy jediný byste se odklonil od moderních vymožeností, jako je třeba internet praha! Co byste z toho měl? Ano, měl byste klid. Ale ten klid by byl ale děsivý. Žádné kšefty, žádné novinky. Prostě absolutní klídek. A to byste vážně chtěl?
Určitě nechtěl. Proto berte internet praha, jako daň za dobré výdělky, za to, že se téměř ihned dostanete nejen k novinkám ve Vašem oboru, ale i ke zprávám z celého světa. Ještě před pár lety to nebylo možné. Vaši rodiče se takového pokroku ani nedožili. Ti by asi koukali, co je všechno možné!
Nebo email na internetu praha! Vezměte si, kolik zpráv můžete odeslat a kolik jich můžete přijmout. A během chvilky máte vyřízeno. A když vlastníte chytrý mobilní telefon, potom je všechno mnohem jednodušší.
pracovník na pc.jpg
A jaké jsou náklady?
Když si vezmete, co všechno Vám ´může internet praha poskytnout, lze říci, že jakékoliv náklady na pořízení internetu praha jsou výhodné. Víte přece sám nejlépe, kolik stojí jakákoliv přínosná informace! Je to tedy služba k nezaplacení! A v dnešní době si ji může dovolit i nezaměstnaný.
Smiřte se s dobou, ve které žijete.
Nemusíte se rozčilovat nad tím, že jste se narodil do pokrokové doby, kde bez internetu praha se neobejde ani obyčejný člověk. Natož podnikatel! Možná, že Vaše nervozita pramení z docela jiných důvodů.