Všude dobře, v posteli nejlépe

Neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že se každý člověk vcelku rád někde natáhne. A aby se mu natáhnulo co nejlépe, vynalezlo lidstvo postele. Protože to víte – ležet se sice dá na lecčem, jenže zem je tvrdá, dlažba studená, seno píchá a válení se po osobě opačného pohlaví je sice příjemné, ale jeden si při něm moc neodpočine, spíše naopak.
postel dřevo

Zatímco taková postel, to je docela jiné poležení. Spočinout na takové je někdy skutečná radost. I když i zde platí, že není jedna jako druhá, není postel jako postel. To záleží na tom, z čeho je tato vyrobena, a také na tom, jaké jsou nároky toho, kdo se na ní má uvelebit. Zatímco tak někomu stačí docela obyčejné staré matrace vycpané slámou, princezna na hrášku nemá ten správný požitek ani z toho skoro nejlepšího. Každý prostě potřebuje to své.

A někomu tak mohou připadat jako ideální řešení postele z masivu 180×200. Tedy ze dřeva borovice. Postele vhodné třeba do dětských a studentských, ale klidně i jiných pokojů či na chaty a chalupy, které jsou dost velké na to, aby se na nich pohodlně vyspala jedna nebo klidně i dvě osoby.
vyřezávaná postel

Jedná se o moderní typ postelí, vyrobený samozřejmě jenom z prvotřídního materiálu, který je odolný, stabilní a oplývá i dlouhou životností. Navíc takové postele vypadají stále jako nové, a to ať už se jedná o variantu přírodní, bílou lakovanou, šedou či připomínající dub či olši.

A nejen že tato postel slouží dobře sama o sobě, ale je navíc přizpůsobivá i ve vztahu k ostatním částem interiéru, lze ji tedy kombinovat s leckterým jiným kusem nábytku.

Takže ji lze umístit prakticky kamkoliv. A spočinout na ní, kdykoliv se jenom člověku zlíbí. To však pochopitelně jenom tehdy, dovolí-li mu to jeho ctěná paní choť. Která se musí zákonitě u svého muže starat o to, aby se jí doma jenom neválel v teple. Protože to by se jí – jak známo – mohl ten buřt zkazit.