Udržitelná péče o vaše miminko

To, že by se naše lidstvo mělo chovat udržitelněji, je dnes už jasné snad každému. Pokud pěstujete udržitelný styl života a snažíte se neprodukovat zbytečný odpad, můžete svůj životní styl v poklidu uplatňovat i při péči o vaše dítě. Přinášíme vám pár tipů, jak na to.

Zapomeňte na jednorázové pleny

Jednorázové pleny jsou docela drahou záležitostí, která rozhodně zatíží rodinný rozpočet. A co víc, látková plena se rozkládá několik stovek let. Když si vezmete, kolik plen spotřebujete do doby, než se vaše dítě obejde bez nich, lepším rozhodnutím je zvolit pleny látkové, které jsou opakovaně použitelné. Díky jejich znovupoužití vás vyjdou levněji, i když samozřejmě navíc spotřebujete vodu na jejich planí. Dnes už jsou k dostání takové pleny, že se komfortem vyrovnají jednorázovým plenám. K látkovým plenám budete navíc potřebovat svrchní kalhotky, abyste ochránili oblečení svého miminka před navlhnutím. Podívejte se na kalhotky na látkové pleny https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/svrchni-kalhotky/.

plenky

Kosmetika pro děti

Dnes je na trhu spousta kosmetiky určené pro děti, která je vyrobena ekologicky a nezatěžuje přírodu. Mnoho z nich se prodává i v znovupoužitelných obalech a můžete si po do potřebování do nich kupovat pouze náplně. Také je na internetu spousta návodů, jak si vyrobit dětskou kosmetiku doma z přírodních surovin, takže nebudete potřebovat žádný jiný obal než ty, které máte doma, a budete mít jistotu, co svému dítěti dáváte na kůži.

ovoce

Jídlo

Pro děti se prodává spoustu jídla, jehož obaly zbytečně zatěžují přírodu. Samozřejmě nemluvíme o umělém mléce, ale o různých přesnídávkách, ovocných kapsičkách či křupkách. Daleko lepší volbou je připravit svému dítěti jídlo doma. Nezbudou po vás zbytečné obaly a budete mít jistotu, že víte, co vaše děťátko jí. Domácí jídlo můžete připravit z těch nejlepších a nejčerstvějších surovin bez cukrů, konzervantů, éček a podobných věcí.