Děti milují dobrodružné výlety autem

Když si pronajmete vůz v nejlevnější pražské autopůjčovně, můžete nabídnout dětem výlet tak trochu nevšední, o jehož průběhu si pak mohou vyprávět mezi spolužáky ve škole. Těch možností, co dětem nabídnout jako nevšední dobrodružství, je mnoho, a tak vám tu jen naznačíme některé z nich.

žirafa v ZOO

Daleké rozhledy – mají-li vaše ratolesti rády vyhlídky a rozhledny, v Praze a v okolí Prahy je jich spousta, např. Doubravka, Cibulka, Lahovický most, Petřín, Sovovy mlýny, vysílač na Žižkově či Novomlýnská vodárenská věž. Můžete ovšem zamířit i k Berounce, kde jsou nádherné výhledy na řeku v okolí Zvíkovce, Liblína a obce Skryje.

Hrady a zámky – středočeský kraj je velmi bohatý na hrady a zámky, doporučit vám můžeme zámek Konopiště, hrady Český Šternberk, Kokořín, Křivoklát a Karlštejn, zříceninu hradu Okoř anebo zámek Štiřín, kde se natáčel seriál „Létající Čestmír“.

Zooparky – těch je tu také poměrně dost, navštívit můžete zooparky Olovnice, Radonice, Zelčín, Zájezd, oboru na zámku Veltrusy, oboru v lánech, ZOO Chleby, minifarmu v Šestajovicích, Parazoo ve Vlašimi anebo zřízenou rezervaci pro pratury, zubry a divoké koně v Milovicích.

letiště v Praze Ruzyni

Přírodní koupaliště – dětem by mohly vyhovovat pískovny nedaleko Mělníka, u obce Brozánky, ovšem pokud jste náročnější, lepší bude vydat se na Máchovo jezero do městečka Doksy, k vyhlášené pláži Klůček. Můžete cestou navštívit i hrad Bezděz, případně pokračovat v další cestě směrem do Českého ráje.

Letiště – sledovat pohyb letadel na dráze, jejich vzlety a přistání, bylo lákavým dobrodružstvím pro děti již za socialismu. Tehdy byla přístupná terasa na ruzyňském letišti i s občerstvením a byl o tuto atrakci velký zájem. Dnes je tu rovněž terasa k dispozici, i když na jiném místě, resp. jsou tu zpřístupněny terasy dvě, v Terminálech 1 a 2. A pokud si vaše ratolesti letadla zamilují, můžete je ještě zavézt na sportovní letiště u Velké Dobré, nedaleko Kladna.