MišMaš – zajímavý letní festival, alternativa i cimbál.


Historie.
Již před více než dvaceti lety se pár nadšenců rozhodlo uspořádat malý, téměř soukromý festival hluboko v lesích. Odehrával se na louce u myslivny, daleko od civilizace a hrály tam především undergroundové kapely. Lidí každým rokem přibývalo, a bylo nutno akci přesunout blíže k civilizaci. Tak se staly místem konání Záhorovice. Avšak ani umístění ve středu obce nebylo optimální. Tak se do hry dostala polorozpadlá stodola na okraji Bojkovic, kterou zdědil jeden z přátel pořadatelů. Ústko. A zde se již festival usadil natrvalo. Produkce zde nikoho neruší, návštěvníci mohou využívat celého sadu, uprostřed s barem, využitý je i vinný sklípek.
rozmazaný dav lidí
Program.
Program je velice pestrý. Ve stodole se odehrávají koncerty ska, punku, a dalších takzvaně hlasitých šlapajících kapel, a to nejen z naší české kotliny. Jezdí sem i velice zajímavé skupiny z Maďarska, Polska či Slovenska. Alternativní scéna je umístěná v sadu, v dostatečné vzdálenosti od hlavního pódia, takže si vychutnáte i ty nejtišší muzikanty komfortně a bez rušení. Jsou sem zvány špičky naší alternativní scény, ale uslyšíte tu například i cimbál.
Zázemí a ubytování.
Pro ubytování je nejlepší vzít si sebou stan. Stanovat je možno zcela zdarma v celém areálu, takže si můžete vybrat poněkud hlučnější nocování pod švestkami uprostřed prostoru, nebo se posunout blíže k lesu a vychutnat si klid a nádherné výhledy na Bílé Karpaty. Jsou zde i naprosto skvostné dřevěné záchodky, stále čisté a vonící. Najdete tu tři bary a několik stánků s jídlem. Pozor! Festival je již od začátku vegetariánský, ale do hospody Vagon je to kousek cesty a tady se najíte luxusně a levně. Také si můžete nakoupit drobné umělecké předměty v několika stáncích roztroušených okolo ohniště. Ano. V noci tu zažijete kouzlo mládí, neboť na několika vybraných místech je možné udělat si i oheň.
starší taneční pár
Okolí.
I na výlety jsou zde velice dobré podmínky. V blízkých Bojkovicích můžete navštívit zámek, ani Luhačovice se svými vyhlášenými prameny nejsou daleko a nejlepší koupání najdete v nedalekém zatopeném lomu jménem Rasová. Areál obklopují hluboké lesy, v období, kdy se festival pořádá, právě dozrávají jahody.
TAKŽE NEVÁHEJTE, TENHLE FESTIVAL OPRAVDU STOJÍ ZA TO!