Dopřejte péči zahradnímu nábytku

Zima je konečně u konce a tak se blíží oblíbené období, kdy teplé večery dovolují posedět na zahrádce až do setmění. Celý natěšení se rozhodnete z kůlny vyndat zahradní nábytek a připravit se tak na radostný odpočinkový pobyt na čerstvém vzduchu. Může se však stát, že najednou zjistíte, že váš zahradní nábytek není v takovém stavu, kdy by se vám na něj chtělo sednout a vychutnat si tu pohodu. Je totiž potřeba ho na sezónu včas připravit a dopřát mu jarní údržbu. Víte jak na to?
židle s kytičkami
· ZAHRADNÍ NÁBYTEK VYROBENÝ Z KOVU
Tento nábytek nepotřebuje velké nároky na údržbu. Je jen potřeba dbát na to, aby ho nepokrývala nežádoucí koroze. Pokud se tak stane, stačí nábytek otřít vodou a nechat oschnout, případně poškozená místa vybrousit smirkovým papírem a následně ošetřit impregnačním prostředkem.
zahrádka restaurace
· PLASTOVÝ NÁBYTEK
Plast je nenáročný materiál, a tak vyžaduje nejméně údržby. Mnohdy se však stane, že se na něm usadí zašedlá špína. Tu ale raději nedrhněte agresivním pískem a houbičkou na nádobí, protože byste jeho povrch poškodili. Bude vám stačit jen hadřík a čisticí přípravek. Pokud zjistíte, že je plastový nábytek prasklý, raději ho hned vyhoďte, jinak by vám hrozil třeba pád z poškozené židle.

· DŘEVĚNÝ NÁBYTEK
Dřevo je již na údržbu náročnější. I když je mnoho druhů dřeva, zahradní nábytek se většinou vyrábí z takového, které je odolné proti nepřízni počasí, plísním i škůdcům. Přesto je dobré dřevo bránit nátěrem z přírodního oleje či pomocí lazurovacího nátěru, jedině tak neztratí svou přirozenou barvu a vzhled. Na pravidelné čištění pak postačí mýdlová voda a houbička.
zahradní design
Při pravidelné péči bude váš zahradní nábytek chloubou celé vaší zahrady.
Na zahradu nepatří pouze nábytek z přírodních materiálů, plastů či kovu. Vyzkoušet můžete také nábytek z ratanu , který se bude skvěle vyjímat nejen na zahradě, ale také třeba na terase či zimní zahradě.