Kdo si hraje, nezlobí


Plast je sice pro přírodu hrozbou, ale pro vás se může stát hlavním materiálem pro výrobu např. zvířátek, domků, dekorací a různých ozdůbek, zapojit tak můžete i děti všeho věku.

Co budete potřebovat

Samozřejmě PET lahev, barev je velké množství, nůžky, tavnou pistoli.
pet láhev.jpg

Záhonek na balkoně

Nejste zrovna majitelem zahrady, a přesto byste si rádi vypěstovali něco svého? Postačí obyčejná petka, ve které si můžete vypěstovat bylinky na vaření. Jednoduše vyříznete kousek lahve, vložíte hlínu a můžete sázet.

Něco pro ptáčky

Pokud vaše děti rádi pozorují ptáčky, můžete je nechat vlastnoručně vytvořit krmítko. Vystačíte si s jednou použitou lahví, nožem uděláte dva otvory, do kterých umístíte např. dřevěné vařečky, otvor by měl být větší než průměr vařečky, aby jím proklouzla potrava, krmítko naplňte semínky a zrním a zavřete víčkem, zhotovené krmítko pak jednoduše zavěsíte.

Pokojové květiny

Neobvyklý, jedinečný a neokoukaný obal na květiny vytvoříte z jedné PET lahve a kousky vlny. Lahev zkraťte podle požadované výšky a vlnou pak obalte lahev. Petka vám může posloužit i jako pomůcka při samozavlažování, což oceníte především při vaší delší nepřítomnosti. Do uzávěru udělejte několik otvorů, velikost otvorů volte podle toho, jak má voda vytékat a pak už jen vložte ke květináči.
ptačí krmítko.jpg

Kam s řezanou květinou

Dostali jste květinu a nemáte po ruce zrovna žádnou vhodnou vázu? Určitě ale budete mít po ruce prázdnou PET lahev, tu ve 2/3 odstřihněte a zbytek rozdělte nůžkami na pruhy, které mohou být libovolně široké, poté je otočíte ven a horní polovinu zpět dovnitř.

V domácnosti

Potřebujete vyválet těsto a nemůžete najít váleček? Stačí, když petku naplníte vodou. Dvě PET lahve také dobře poslouží jako provizorní ramínko. A pokud dojde k nehodě s akváriem, jako dočasné útočiště pro rybičky může posloužit PET lahev.