Kasař je řemeslo dávno zaniklé

S vynálezem peněz přišel jeden zásadní problém. Jak peníze ochránit před těmi, kteří nám je hodlají ukrást. Tak vznikají stále dokonalejší a promyšlenější sejfy, které mají spolehlivě naše finance ochránit. Některé systémy jsou opravdu velice zajímavé a mohou být i pro zdraví potencionálního nenechavce nebezpečné.
zlato jsou peníze

Když loupež bolí

Do budovy helsinského muzea Finské banky se chodí dívat mnoho zvědavých návštěvníků. Zajímá je zejména jeden sejf. Ale pokud byste si mysleli, že je nedobytný, tak by vás tu vyvedli z omylu. Místní odborník vysvětluje, že nedobytný trezor neexistuje. Záleží jen na tom, za jak dlouho má být otevřen. Kasaři, jak je známe z let minulých, podle něho už nejsou. Protože překonat všechny nástrahy za jedinou noc prostě už nelze.
·         Prvním problémem je umístění samotného sejfu v objektu.
·         Firmy si logicky nechávají své trezory instalovat do nejvyšších pater.
·         Do těchto míst se nedostane ani žádný z jejich klientů.
·         Není tedy možné prostor nikterak zmapovata zjistit tak rozmístění laserových senzorů.
vstup do trezoru
Tyto senzory jsou natolik nenápadné a spolehlivé, že okamžitě, jakmile zjistí něco podezřelého, informují policii a bezpečnostní centrálu. Následně se na dálku spustí výstražný systém.
–         Nepříjemné zvuky v šíleném rytmu střídají svou frekvenci, a tak se pobyt v tomto prostředí stává nesnesitelným.
–         Zločinec se svíjí v bolestech, které mu tyto zvuky působí.

Máte chřipku? Máte smůlu

Se zajímavým nápadem přišli i ve Velké Británii. Tam se vyrábí sejf, který reaguje na lidský hlas. Aby vám trezor vydal své poklady, potřebujete dvě věci.
1)    Znát správné heslo.
2)    Mít správný hlas.
ocelové dveře
Trezor totiž reaguje na přesné zabarvení vašeho hlasu. Jestliže máte chřipku nebo jste se probudili po bujarém večírku, raději ho nezkoušejte otevřít. Pokud se bude domnívat, že se ho snaží otevřít někdo jiný, spustí strašný povyk.