Jaké šperky zvolit v roce 2019?

Šperky patří již od nepaměti mezi oblíbené doplňky oděvů nejen mezi ženami. Trendy si s jejich vzhledem různě pohrávají – někdy jsou v kurzu výrazné šperky, které barevně doladí celý outfit, jindy zase šperky decentní, které umocňují ženskou krásu. Jaké šperky si pořídit letos?
šperk v krabičce
Letošním trendem jsou výrazné šperky. To se týká prstenů, náušnic i náramků. Móda se v této oblasti vrací do minulosti a začínají se znovu objevovat velké plastové kruhové náušnice nebo náramky. Nosí se také zlaté či stříbrné šperky, které se mohou spolu kombinovat. Už totiž neplatí pravidlo, že se zlato nesmí kombinovat se stříbrem, právě naopak. Vrstvení je letos velmi aktuální a nezáleží tady na materiálu jednotlivých vrstev, které ani nemusí mít stejnou barvu. Nejlépe vrstvení vypadá u jemných šperků, je ale možné vrstvit i výraznější typy.
Velkým hitem tohoto roku jsou sponky do vlasů a skřipce, které se vrací z dob minulých, kdy si získaly velké oblibě především díky své účelovosti a zároveň estetičnosti. U spon platí pravidlo, že čím více jsou výrazné, tím lépe. Mohou se nosit buď na straně hlavy nebo na temeni spínající vrchní pramen vlasů, skřipec může sepínat všechny vlasy stočené v drdol nebo jen jejich část. Velmi šik je letos také zkombinovat více spon v účesu najednou.
Také nošení prstenů zaregistrovalo určitou změnu. Zatímco v minulosti se nosil i více než jeden prsten na každém prstu, letos se trendy přiklání spíše ke střídmosti. Stačí jeden až tři prsteny, kdy jeden z nich může být výraznější (klidně plastový) a ostatní jsou decentnější. Pokud žena zvolí více výrazných prstenů, musí dát pozor na to, aby k sobě i celkovému outfitu ladily a nepůsobily příliš lacině.
ruční malba
Náhrdelníky mohou být výrazné i jemné, klidně i zkombinované spolu. I zde totiž platí trend vrstvení. Jak již bylo uvedeno výše, mohou se kombinovat různé materiály i barvy, jednotlivé náhrdelníky by měly mít různou délku, aby vynikl každý jeden z nich. Mohou se kombinovat jemné řetízky s korálkovým či perlovým náhrdelníkem, vše může být dozdobeno také vhodným přívěškem. Podobně se vrství také náramky, u kterých je nejvíce moderní kombinace minimalistického náramku s výraznými hodinkami.