Bazény a bazénová chemie

Sice se občas najde někdo, kdo se snaží nás přesvědčit, že s bazénem není žádná práce a nabízí jen samá potěšení. Není tomu tak. O bazén i vodu v něm je třeba se pravidelně starat, aby koupání bylo opravdu příjemným, a hlavně zdraví neohrožujícím požitkem. Typů bazénů je spousta, včetně možností jejich výbavy.

nohy ženy v bazénu

· Nadzemní bazény jsou nejlevnější a nejméně náročnou variantou. Mohou být nafukovací, samonosné, plastové atd. Hlavní podmínkou je naprosto rovný podklad. Jsou vhodné na zahradu zejména pro rodiny s dětmi.

· Polozapuštěné jsou dobrou variantou do svahu a snáze se do nich leze.

· Zapuštěné jsou po všech stránkách nejnáročnější, ale mají své výhody. Mohou být betonové, laminátové, fóliové, plastové atd. Jednou z výhod je delší životnost, lze je zastřešit a zvolíme-li dostatečný rozměr či protiproud, můžeme si i skvěle zaplavat.

Další nezbytnou součástí je filtrace. Ta je buď písková, která má relativně dlouhou životnost nebo kartušová s nutností častější výměny, vhodná spíše pro menší bazény.
bazén s dřevěným obložením

Ať se nám to líbí nebo ne, bez bazénové chemie se také neobejdeme. Ve vodě se tvoří řasy, jsou v ní různé bakterie a mikroorganismy, které nejsou lidskému zdraví prospěšné. Přípravky mají za úkol zvyšovat či snižovat pH vody, aby se pohybovalo v určeném rozmezí 6,8 – 7,4. Abychom mohli vodu pravidelně kontrolovat, je třeba mít k dispozici testery a po vyhodnocení eventuelně ihned zjednat nápravu. Existují přípravky na odstraňování řas, zákalu, pěny, různé změkčovače a po ukončení sezóny přijde na řadu zazimovač. Ještě nesmíme opomenout čištění bazénu a okolních ploch. I na to existují speciální přípravky. Vše potřebné pro váš bazén snadno vyberete ze široké nabídky https://www.chlorito.cz/.

K bazénu je možné přikoupit krycí plachtu, která slouží v době jeho nevyužívání jako ochrana vody před vnějším znečištěním a v neposlední řadě zabraňuje pádu a utonutí malých dětí či zvířat. Výhodná je solární plachta, která napomáhá ohřevu vody a chrání její teplotu před nočním chladem.

Bazén sice nějakou tu péči potřebuje, ale odměnou vám bude příjemné osvěžení bez nutnosti někam v horku jet a koupání v soukromí ve vámi kontrolované vodě.