Obývací pokoj

Základní pravidla

Obývák je jednou z nejdůležitějších částí celého domu. Navíc se zde často schází rodina či přátelé, takže je to i taková Vaše vizitka. A proto si dnes ukážeme pár rad, jek si ho zpříjemnit a zkrášlit ho přesně podle svých představ a očekávání. Hned prvním krokem je dobrá vyváženost všech prvků, a to platí i u nábytku.
nábytek v obýváku
Všechno by mělo být sladěno do podobného stylu, ať každý kus není úplně jiného designu. Zároveň určitě dbejte na dodržení vzdušnosti, ale zároveň nemůže být úplně prázdný, protože jinak by ztratil i svoji praktičnost. Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci, tak je dobré spojit ho i s kuchyní. Prostor bude působit mnohem větší a zároveň získáte stejnou podlahu. Ta by měla být pěkná, ale zároveň i kvalitní s dobrou udržovatelností. Dále se přesuneme ke zdím. Ty je nejlepší vymalovat jednou primární barvou a třeba na kraje dát bílou. Také někde můžete zakomponovat něco jiného, ovšem pamatujte vždy na to, abyste styly nepřekombinovali.
obývací pokoj

Nábytek

Velkou dominantou je sedací souprava. Před jejím nákupem je dobré si změřit všechny rozměry, protože hrozí nákup příliš velké sedačky. Možná by se tam vlezla, ale v místnosti by bylo málo místa, takže opravdu vše přeměřte. Také nezapomeňte na její kvalitu, což znamená, že je lepší si připlatit a máte klid na dlouhou dobu. Menší pohovku můžou v klidu doplnit moderní křesla. Uprostřed bývá většinou stolek. Ten volte dostatečně velký, ovšem zde je zbytečné volit nějaké s velkými rozměry, protože je stejně většinou nevyužijete. Nesmíme zapomenout na obývací stěnu. V dnešní době není problém sehnat levné obývací stěny, jenž jsou nádherné a zároveň kvalitní. Existuje velká spousta druhů, takže problém s výběrem zde zajisté nebude. Do každé domácnosti se hodí něco jiného, a navíc zde by měl rozhodnou Váš osobní vkus. Není problém sehnat i menší obývací stěny, protože existuje celá řada rozměrových škál.