Někdy pomůže druhý tvor

Pokud máte dítě, které je kruté a projevuje jisté příznaky sériového vraha, tak to ani zvířátko nezachrání, ba právě naopak, akorát mu dáte šanci potýrat dalšího živého tvora. Pokud ale máte naprosto běžně rozumné dítě, které něco trápí a nejsou to zrovna choutky ubližovat druhým, tak se vždycky vyplatí jako taková stálá terapeutická pomoc zvíře jako pes, kočka nebo i nějaké menší zvířátko jako morče. je jasným důkazem, že zvířata mohou pomoci i při vážných problémem jako je deprese či stres.
kardiogram psa
Pokud jste někdy měli doma psa, jen si vzpomeňte, že vždycky, když jste byli naštvaní nebo smutní, přišel k vám váš pejsek a pokusil se vás rozveselit. Psi utváří se svým pánem velmi speciální pouto, takové, které vydrží i špatné zacházení. To není vůbec radno podceňovat, neboť i dítě, které je schopno citu, si může vytvořit k pejskovi silné pouto, které mu může pomoci překonat nejednu strastiplnou etapu jeho života.
voják se psem

Nemocniční záchranáři

Často můžete vidět, že nemocnice v zahraničí mají psí jednotku, která obchází zejména oddělení, kde se léčí děti a dospělí z těžkých nemocí. Také na odděleních, kde je již naděje více méně pohaslá, působí tito psíci jako přátelé. Ať je člověk starý nebo malý, canisterapie a ostatní terapie zvířaty se ukazují jako velmi efektivní způsob, jak zbavit pacienta alespoň na chvíli negativních emocí. Zvířata na nás mají velký vliv, zvláště pokud jsme jako mladí mývali zvířata doma.
zábava se psem

Zvíře pomůže, kde člověk nemůže

Zvířata se asi nikdy nenaučí mluvit, zato se s námi dorozumívají jinak. Mohou často nabídnout to, co nám ostatní lidé nenabídnou. Často se vodí pejsci do domovů důchodců, protože to tam dokáží pořádně oživit.
Je to také neskutečně smutný fakt, ale i smrtelně nemocní se vždycky alespoň na malou chvíli rozveselí, pokud vidí nějaké živé zvíře. Zvláště u malých dětí se musí dělat vše proto, aby to prožily s co největším klidem.