Krok sun krok

Díky tanci se dokáže řada z nás uvolnit a mít o 100% lepší náladu. Je pravda, že pro každého z nás znamená tanec něco jiného. Může to být koníček, odpočinek, inspirace a mnohé další.
havajské hula tanečnice
Vznik tance je datován až od samotného starověku. V té době ještě neexistoval párový tanec, ale pouze tanec individuální. Párové tance se začaly rozvíjet až později.
Kolem 20. století začala vznikat neuvěřitelná spousta tanečních soutěží. Později se zavedlo i hodnocení, aby se každý jednotlivý tanec ohodnotil a zjistilo se tak, který je ten nejlepší.
posluchači koncertu
Postupem času začaly vznikat i kurzy tančení pro mládež, které se časem rozšířily po celé Evropě a staly se tak tradicí.
Existuje neskutečná spousta tanečních stylů. Můžete znát tance společenské, sólo nebo třeba skupinové.
Mezi ty společenské lze zařadit například waltz, tango nebo valčík. Mezi sólo jsou pak zařazeny styly jako je breakdance, step či balet. Mezi skupinové lze zařadit kankán nebo čtverylku.

Určitě si každý z nás je schopen vybrat ten pravý pro něj. Výběr je opravdu velký.
Slyšeli jste někdy o akrobatickém rokenrolu? Jedná se vlastně o krasobruslení, které není považováno za tanec, ale z tance přebírá velké množství prvků a kreací. Podobně je na tom i moderní gymnastika nebo akvabely.
Zajímavostí pro vás bude to, že ženy tancují rády více než muži a dobří tanečníci pro ně bývají atraktivnější než ti, kteří netancují. Proto se hodně stává, že takoví muži se dokáží s ženami seznámit dříve a rychleji.
Dokonce ti, kteří jsou homosexuálové si svého partnera vybírají podle toho, jak moc dobře umí tancovat.
choreografie tance
Jestliže rádi tancujete, pak je to jenom dobře. Tanec je totiž velmi prospěšný pro naše tělo. Zvláštní je, že mnohým z nás dělá problém vyjít i obyčejný kopec, ale když mají jít tancovat, jsou schopni protancovat třeba i tři hodiny v kuse.