Děti a disciplína

Nejste zdaleka jediní rodiče na světě, kterých trápí myšlenka na to, že má jejich dítě v domácnosti hlavní slovo. Mnohdy se do takové situace dostanete bez toho, abyste věděli jak, ale to ještě neznamená, že dopustíte, aby vám vaše ratolesti takzvaně skákaly po hlavě.

Naučit děti disciplíně můžete v každém jejich věku a umožnit tak – udržet vaši autoritu na prvních příčkách.
malý baseballista

Zapomeňte na tresty a vyhrožování

Nejčastější chybou, kterou dělají všichni rodiče je to, že na to jdou špatnou cestou – tedy dokazováním své nadřazenosti před dětmi. I když se to může zdát být dobrý nápad (nebo jediné možné řešení), zakázat dítěti nějakou aktivitu nebo mu vzít hračku v případě, že zlobí, se vám nikdy nevyplatí.

Je totiž logické, že dítě bude mít chuť být „andílkem“, kterého všechno mrzí pouze do doby, než opět získá zpátky na svou stranu rodiče a třeba i předměty, které jste mu zabavili.

Vám to však nebude k ničemu platné, protože se chtě – nechtě dostanete do začarovaného kruhu a z vašeho postoje dítě opět vyjde jako vítěz, který má navrch.
ksicht kluka

Sportovní kroužky vám pomůžou

Není pravdou, že děti své rodiče neposlouchají z principu. To víte, že jste a vždy budete jejich největším vzorem a budou mít vůči vám respekt, i když to nedají najevo.

Přihlásit jich však můžete do sportovního kroužku, kde se můžou setkat s nejlepším příkladem toho, že disciplína je základ života. Odhodlání, vynaložení sil a touha po tom, být v něčem dobré díky vlastní snaze, vaše dítě do velké míry naučí to, proč je řád v životě důležitý.

Nastavte si pravidla

A to ne taková, která se porušují. Samozřejmě, že je nutné, aby se dítě vašimi pravidly v domácnosti řídilo a respektovalo je. V dnešní zamotané době je to prakticky už nutnost, díky které si nejen vy, ale i vaše děti budou jisté, že se v životě neztratí a vždy si zvolí tu lepší cestu, po které bude kráčet.