Retro hračky, které jsou pořád v kurzu

Některé hračky se dědí z generace na generaci a pořád vypadají jako nové. Další hračky se neustále vyrábí ve stejném či hodně podobném stylu, aniž by jej bylo potřeba zásadně měnit. A pořád se prodávají. Jsou totiž hračky, které jsou hitem každé generace nebo se znovu vrací do módy. Jaké to jsou?
dřevěný houpací kůň
· Houpací kůň
Houpací kůň pro děti je hitem dětských pokojů ji spoustu let. Mění se pouze podoba a materiál, ze kterého se vyrábí. Koupíte dřevěné, plyšové, dokonce i luxusní kožené koníky, kteří vypadají opravdu stylově a hodí se do jakéhokoli dětského pokoje. Navíc děti obvykle velice baví houpání na koníkovi a tím pádem se zabaví. Jen je potřeba je při tom hlídat. Krom houpacích koní byli dříve oblíbení také houpací kohouti, kteří jsou mnohdy oblíbení do dnes. Najdeme je především u našich babiček, které je schovaly po svých dětech.
· Promítačka
Staré promítačky s pohádkami jsou dnes velkým hitem a prodávají se za poměrně slušné částky. Spousta rodičů si na ně totiž pamatuje ze svého dětství a chtějí to samé dopřát svým dětem. Promítání pohádek na zeď má totiž své kouzlo, navíc probouzí v dětech fantazii. Promítačky dnes seženete spíše už jenom na bazarech a z druhé ruky, jsou však nadále velice oblíbené. Samozřejmě se dají koupit moderní promítací zařízení, už to ale není ta nostalgie, kterou máme v srdcích do dnes.
houpací koník retro
· Merkur a podobné stavebnice
Měli je naši tátové, měli jsme je my a mají je naše děti. Jedná se o oblíbené technické stavebnice, které se skládají ze spousty kovových komponentů, které k sobě děti přidělávají za pomocí šroubků a matek. Kovové stavebnice jsou opravdu oblíbené i dnes, sice se ceny pohybují trochu výše než u jiných hraček, mnohdy ale zjistíte, že tato stavebnice vydrží hodně dlouho, klidně i našim dětem. Dnes je sice více moderní Lego, které se vyrábí ve velkém a najdete jej v podstatě všude, malý technik však ocení spíše první variantu ve formě kovové stavebnice.