Jakmile získáte hendikep, svět bude plný složitých překážek


Vyzkoušejte si jednou sednout na invalidní vozík a projet se s ním po městě. A pokud si na podobný podnik netroufáte, tak se s ním zkuste projet alespoň po domě. Nejlépe po takovém, který má více než jedno patro. A najednou zjistíte, jak může být svět složitý a plný překážek pro každého, kdo se narodil s nějakou tělesnou vadou anebo hendikep v průběhu svého života získal. A zdaleka nemusí jít pouze o tělesně postižené lidi na vozíčku. Stejný problém ve vyšším věku pocítí skoro každý senior, kterému už zdraví neslouží stejně tak jako dřív. Ve vyšším věku každý zjistí, že byt, který byl pro něj až doposud útulný a pohodlný, je najednou plný bariér, přes které se bez cizí pomoci jen těžko dostane.

invalida

Nejhorším druhem podobné bariéry bývají zpravidla různá schodiště. A nemusí jít hned o dlouhé schody v panelových domech. Stačí několik malých schůdků do sklepa anebo na terasu, ze kterých se časem může stát past. Jakmile máte potíž ohnout kolena a vše vám ještě navíc ztěžuje závrať, tak máte najednou pocit, že jste se přestěhovali ze svého útulného domova do džungle plné překážek a pastí. A nejhorší ze všech překážek bývají právě zmíněné schody. Může to být jen jeden stupínek a máte na problém zaděláno.

log

Ovšem zpravidla se jedná hned o celou kaskádu prudkých stupňů. V takovém případě se při jejich překonávání bez cizí pomoci neobejdete, ať už jste venku ve městě, doma anebo na návštěvě. Jenže pravda je ta, že ne vždy má člověk, který vás doprovází dostatek síly, aby vám mohl pomoci tuto nepříjemnou překážku překonat. V tom případě je to nejlepší, co můžete udělat, pořídit si schodolez http://www.vecom.cz/produkty/bezbarierove-pristupy/schodolezy. Jedná se o praktickou pomůcku k překonávání schodišť všeho druhu. Je na automatický samostatný pohon, takže nikoho příliš nezatíží a dokážou ji použít i slabí senioři. Schodolez tak po zdolání schodů mohou snadno převézt či přenést na další místo, kde chtějí s překonávání překážek pokračovat.